Kediler dünya gerçeğinin birleştirici çağrısıdır. Kediler binlerce yıldır insanlarla birlikte yaşamıştır, insanlık yaşamında güzel bir yere sahiptir ve korunmayı hak eden, doğası gereği değerli varlıklardır.

Kediler evimizde bizimle, dışarıda ise aramızda yaşayan ailemiz, dostlarımız ve komşularımızdır. Onlarla olan benzersiz ilişkilerimiz binlerce yıla yayılıyor ve her sınırı aşıyor. Kedi sevgisi başlı başına evrensel bir dildir. Ancak bu kadar çok geçmişe rağmen kediler hâlâ her gün hayatlarına yönelik acımasız tehditlerle karşı karşıya kalıyor.

Küresel Kedi Günü, herkesin kedi savunucusu olması, kedilerin kendileri için olamayacakları ses olması ve topluluğumuzun herhangi bir üyesi gibi kedileri savunması için bir gün. Ulusal Kedi Günü'ne katılmak, kedilere olan sevginizi göstermenize ve onların refahına katkıda bulunmanıza olanak tanır. İşte katılmanın bazı anlamlı yolları:

1.     Bir Kedi Sahiplenin: İhtiyaç sahibi bir kediye sevgi dolu bir yuva sağlamak için yerel bir hayvan barınağından veya kurtarma kuruluşundan bir kedi sahiplenmeyi düşünün.

2.     Barınaklara Bağış Yapın: Ömürlük yuvalarını bekleyen kedilerin bakımına yardımcı olmak için para, malzeme veya zamanınızı bağışlayarak yerel hayvan barınaklarını destekleyin.

3.     Kedi Hikayelerini Paylaşın: Başkalarına Ulusal Kedi Günü'nü kutlama konusunda ilham vermek için sosyal medyada karşılaştığınız kedinizin veya kedilerinizin iç açıcı hikayelerini ve fotoğraflarını paylaşın.

4.     Kısırlaştırma/Kısırlaştırma Savunuculuğu: Kedi popülasyonunu kontrol altına almak için kısırlaştırmayı/kısırlaştırmayı teşvik ederek sorumlu kedi sahipliğini savunun.

5.     Bağış Toplayanları Organize Edin: Çabalarını desteklemek için kedi barınakları ve kurtarma organizasyonları için bağış toplama etkinlikleri düzenleyin veya bunlara katılın.

6.     Yaşlı Bir Kedi Sahiplenin: Genellikle sevgi dolu yuvalara ihtiyaç duydukları ve harika arkadaşlar edindikleri için yaşlı bir kediyi sahiplenmeyi düşünün.