Karasu Yeni Mahalle’de meydana gelen olayda, Sakarya Nehri’ne giriş yapmak isteyen 14 metrelik midye teknesi, soluğan dalga sebebiyle yan yatarak battı. Teknenin kaptanı Sultan Murat Özden ve 4 mürettebat ise, yardım çığlıklarını duyan diğer balıkçılar tarafından kurtarıldı. Sahil güvenlik ekipleri, tedbir alarak denizde bulunan teknelerin nehre girişini engelledi. 
tekne_batti2
Bitmeyen mendirek!
Yaşanan kazanın, yarım bırakılan mendirekle alakalı olduğunu belirten Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atilla Bıçakcı, “Boğazdan içeri girmekte olan midye teknesi, sığ sulara oturarak şiddetli olmayan dalgalar sebebiyle ters dönerek battı. İçinde bulunan 5 kişi sağ olarak ve yara almadan kurtarıldı. Tekneyi bulunduğu yerden kurtarmak için çalışmalar devam ediyor. Yaşanan olayın sebebi ise yarım bırakılan mendirektir. Burası bu şekilde kaldığı sürece, bu tür olaylar devam edecek. Konuyla ilgili yetkililere yalvarır duruma geldik. Bu mendireğin bir an önce tamamlanması gerekiyor. Bu kadarcık bir dalgada bu tekne battıysa, biraz da şiddetli dalgalarda bizim denize dahi çıkmamız söz konusu bile değil” dedi.
tekne_batti3
Balıkçılar tehlike altında!
Bölgede sürekli kazaların olduğunu söyleyen Yeni Mahalle Muhtarı Ali Beyaz ise, “Her zaman yaşanan olayı bugün bir kez daha yaşadık. Boğazda batan tekneden 5 kişi sağ olarak kurtarıldı. Mendireğin yapılmamasından kaynaklı bir durumu yaşıyoruz. Deniz şehitlerimizi verdiğimiz bu yerde mendireğin ve balıkçı barınağının yapılmaması için hiçbir sebep yok. Şükürler olsun ki can kaybı yok ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Her türlü tehlike burada balıkçılarımızı bekliyor” diye konuştu.

Arifiye alt geçidine bu kez kamyonet sıkıştı Arifiye alt geçidine bu kez kamyonet sıkıştı

tekne_batti4