ORTAK DEĞERİMİZDİR

Atalay açılış konuşmasında, “Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet minnet ve özlemle anıyoruz. 29 Ekim 1923'den bu güne bir ulusun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi ile kuruluşunun simgesi olan Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla karşılıyoruz.  Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği,  bizi biz yapan en büyük ortak değerimizdir. Cumhuriyet mücadele, fedakârlık, başarı, gurur, gelecek demektir.

3-861

BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Cumhuriyetimizin 100. yılında, geçmişimize minnettarlıkla bakarken aynı zamanda geleceğe olan inancımızı da yürekten ifade etmek istiyorum. Türk milleti, 100 yıl boyunca sayısız zorlukla karşı karşıya kaldı, ancak her seferinde azimle, birlikle ve vatanseverlikle bu zorlukların üstesinden geldi. Yine aynı azim ve kararlılıkla daha aydınlık bir geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz. Cumhuriyetimizin temel ilkeleri olan laiklik, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları, milletimizin varlığının teminatıdır. Bu değerleri koruyarak, Türkiye'yi daha da ileriye taşımak için çaba göstermeliyiz. Gelecekteki nesillere, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün işaret ettiği hedeflere ulaşmak için çalışmaya devam etmemiz gerektiğini öğretmeliyiz.

2-974

GURUR VERİCİDİR

Gün birliktelik günüdür Gün birliktelik günüdür

Cumhuriyetin 100. Yılında Mesleğimizin önemi hem ülke hem de dünya ekonomisinin içinde bulunduğu zorlu koşullarda daha da öne çıkmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ ün ‘En iyi iktisatçılar, muhasebecilerdir.’ dediği gibi Bu bilinç ve farkındalıkla böylesine önemli bir mesleği icra etmek hepimiz için gurur vericidir. Biz Mali Müşavirler olarak Atamızın izinde cumhuriyetin değerine bağlı ilelebet yürüyeceğiz.

10-144

RAHMET VE MİNNETLE

Sevgili Meslektaşlarım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılını coşku ve gurur içinde kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza dek aydınlık ve güçlü bir geleceğe sahip olmasını diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nız kutlu olsun! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” dedi. Cumhuriyetin 100. Yılında coşku ile kutlanan baloda Sakarya SMMM Odası üyelerinden oluşan SMMM Orkestrası gece boyunca birbirinden güzel marş ve şarkılar söylerken, orkestraya eşlik eden Meslek Mensupları ve ailelerine unutulmaz bir gece yaşattılar.

8-2327-284