ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısını, 25 Şubat Pazar günü saat 14.00’de, Genel Merkez Yöneticileri, Yeşilay Bölge Koordinatörü, Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve gönüllülerin katılımı ile BELPAŞ Ormanpark Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.  Yeşilay  Sakarya Şubesi’nin yeni yönetim ve denetim kurullarının oluşturularak ilan edildiği toplantıda mevcut Şube Başkanı Arzu Çakır, faaliyet raporunu sunarken Denetleme Kurulu Başkanı Paşa Odabaş’da denetleme raporunu sunarak dönem boyunca yapılan çalışmalar ve çıktıları hakkında bilgi verdi.

Yeşi̇lay (3)

YEŞİLAY, HİZMETLERİNİ GİDEREK ARTIRMAK İSTİYOR

Yeşilay’ın son dönemde Sakarya’da hizmet noktalarını artırarak, Bölge Koordinatörlük Ofisi’ni, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ve Millet Bahçesi içerisinde açılan Yeşilay Gençlik Merkezi’yle bağımlılıkla mücadelede hizmetlerini giderek artırmak istediği, kültür- sanat ve sportif aktiviteleri, kamu ve özel kurumlar ziyaretleri ile artarak devam eden bir performans gösterdiğine dikkat çekildi.

Yeşi̇lay (2)

YENİ BAŞKAN GENÇ OLDU

Genel Kurul’da Şube Başkanlığı’na seçilen Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Genç, önceki yönetimlere ve katkı veren herkese teşekkür ederek; ‘Sakarya Şubesi yeni yönetiminde geniş yelpazede kişilere yer verilmiştir. Her kesimden alanla ilgili arkadaşlarımızın yönetimde olmasına özen gösterilmiştir. Güçlü ve dinamik bir kadroyla yolumuza devam edeceğiz. Bağımlılık konusu tüm toplumların ve dünyanın ortak sorunudur. Kamu ve özel kurumların, STK ve vatandaşlarımızın gönüllü desteklerine ihtiyacımız vardır. Bağımlılıkla mücadelede ilgili tüm kurumlarla dirsek temas halinde olacağız. Yönetimi ile Yeşilay Sakarya Şubesi genel merkezimizin misyon ve vizyonuna da riayet ederek bağımlılıklarla mücadelede, insan sağlığı ve onurunun korumada daha kararlı ve azimli ilerleyecek. Tüm yönetimimiz, ilçe temsilcilerimiz, komisyonlarımız ve gönüllülerimizle yeni dönemde Sakarya’mıza hizmetlerimizi arttırarak devam edeceğiz.’ dedi.

Yeşi̇lay (1)

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE ÖNCELİK VERECEKLER

Bağımlılık konusunda çok miktarda ulusal ve uluslararası projeleri, kitap, makale ve bildirileri olduğunu söyleyen Başkan Genç, akademik birikimlerini ekibi ile birlikte sahaya yansıtma yönünde ciddi emek sarf edeceklerini, ilgili bütün paydaşlarla etkileşim halinde olacaklarını, toplumda bağımlılığın azaltılması için bilinç oluşturmaya çalışacaklarını, koruyucu ve önleyici hizmetlere öncelik vereceklerini de sözlerine ekledi. Üyelerin oylarının ardından yeni dönemde görev yapacak yönetim listesinin belirlendiği Genel Kurul Toplantısı, yeni yönetimin ve üyelerin dilek-temennileriyle sona erdi.

Yeşi̇lay (6)

YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU

Komisyonların (kadın, gençlik, çocuk, kültür ev sanat,  eğitim, organizasyon komisyonları ve spor kulübü) daha sonra belirleneceği ifade edilen toplantıda yeni yönetim kurulu belli oldu. Prof. Dr. Yusuf Genç’in başkanlığında, 16 kişilik yeni yönetim şu şekilde; Betül Kocacık - Avukat, Yusuf Gökhan Erkan - İş adamı, Tansel Cavit Kulak - İşadamı, Semiha Özgür Sezer - Aile Danışmanı, Halil İbrahim Kara - Avukat, Sümeyye Derin - SAÜ Psikoloji Böl. Öğr Üyesi (Dr. Öğr. Üyesi), Mustafa Altındiş - SAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi (Prof. Dr.), Şeyda Tok - Akyazı İlçe Sağlık Müdürü (Uzman Doktor), Taylan Korkmaz - Denetimli Serbestlik Uzmanı- Uzm. Psikolog, Mustafa Ak - Yeminli Mali Müşavir / Bağımsız Denetçi, Murat Tosun - SAÜ Matematik Böl. Öğr. Üyesi (Prof. Dr.), Erol Demir - Kampüs camii İmam Hatibi, Ahmet Öksüzoğlu - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı, Sevda Arslan -  Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü, Rasim Soylu - SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi (Doç. Dr.).