Meteorolojik verilere göre hava sıcaklıkları Sakarya’da mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyrediyor. Kavurucu sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu parklarda ve ağaç gölgelerinde aldı.
Parklara Akin Ettiler2

Arkadaşlarıyla birlikte zaman geçiren 17 yaşındaki Ali Erdem Arslan, hissedilen sıcaklığın 40 derece olduğunu söyledi. Arslan, "Normale göre çok fazla sıcak. Az bir yer yürüdük terledik. Sanki Adana'daymışız gibi. Hissedilen sıcaklık 40 derece. Gölgenin altında sıcaklık pek etki etmiyor. Buradan sonra da kafeye gideceğiz. Orada da serinleten yerlere oturacağız. O zamana kadar düşüp bayılmazsak sıkıntı yok. 'Siyah giyinmeyin' diyorlar ama ben giyiniyorum, yapacak bir şey yok. Aslında akşam saatlerinde dışarı çıkmalıyız ama biz sabah çıkıyoruz, geceye kadar dışarıdayız. Evde dursam çok daha iyi nem yok, klima var açıp rahatlarız. Dışarıda arkadaşlarla vakit geçirmek daha cazip geliyor. Seneye sınav zamanı bu sene eğleneceğiz" dedi.
Parklara Akin Ettiler4

"Sıcak günlerde zorlanıyoruz"
Çocuğu ile parka etkinlik için gelen Esra Gündüz Saçar, "Sıcaklıklar çok arttı, sıcak günlerde zorlanıyoruz. Genelde öğle sıcaklarında dışarı çıkmamaya çalışıyoruz. Çıktığımız zamanlarda da güneş koruyucularımızı kullanmaya gayret ediyoruz. İş olmadığı zamanlarda ve öğle sıcaklığı geçtikten sonra çocuk olduğundan kaynaklı bir aktivite yapmak için dışarı çıkmaya çalışıyoruz. En azından yürüyüş yapıyoruz ya da bisiklet sürüyoruz. Limonata, maden suyu tüketiyoruz. Özellikle çocuklar için sıcak havalarda dondurma vazgeçilmezimiz oluyor. Ben çok sıcakta rahatsız olan bir insan değilim açıkçası, yaz insanıyım. O yüzden öğle sıcaklıkları dışında sıcak hava beni çok da rahatsız etmiyor" diye konuştu.

Parklara Akin Ettiler3

Sakarya'da paraşüt sporunun uğrak noktası sezonu açtı Sakarya'da paraşüt sporunun uğrak noktası sezonu açtı

Parklara Akin Ettiler5

Parklara Akin Ettiler6

Parklara Akin Ettiler7

Editör: Ayşen Kolçak