Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, görevdeki 2 ayını değerlendiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakaryasporla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanlığa adaylığını açıkladı Başkanlığa adaylığını açıkladı

“Sakaryaspor hepimiz için ortak birleştirme unsuru” diyen Başkan Alemdar, kulübe ayni desteği sürdüreceklerini dile getirdi. Alemdar, “Biz ayni desteğimizi sürdüreceğiz. Uzun yıllar sonra şehri kenetledi. Hepimiz inandık. Elimizden geldiği kadar iş insanlarımızla bir araya gelip kampanya yürüttük. Ama nasip olmadı. Biz kendi sınırlarımız içerisinde amatör spora ve bu şehrin en büyük değeri Sakaryaspor’a desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kanunların nakdi yardım yapılmasına izin vermediğini dile getiren Alemdar, “Malzeme, otobüs gibi konularda yardımımız devam edecek. Ancak nakdi yardım yapamayacağız. Sakaryaspor başkanlığına aday olacak bazı isimler beni arayıp destek istiyor. Biz Sakaryaspor başkanlığı konusuna müdahil olmayacağız. Başkanı, Sakaryaspor delegeleri seçecek. Başkanlık konusunda kimseye destek olmamız söz konusu değil” diye konuştu.

Editör: Ayşen Kolçak