SAKARYALI GENÇ

14 Şubat günü Osmaneli-Bilecik karayolunda meydana gelen 54 plakalı aracın da karıştığı kazada, Sakaryalı 23 yaşındaki Barış Kılıç'ın kullandığı otomobil kamyonla çarpışmış, kaza sonucu Sakaryalı genç ağır yaralı olarak Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırılmıştı.

A W146384 04

BEYİN ÖLÜMÜ TANISI

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine giriş yapan ve tedavi altına alınan Barış Kılıç'a 'Subdural Hemotom' nedeni ile 'Kranial Dekompresyon' operasyonu yapıldı. Operasyon sonrasında erişkin yoğun bakıma alındı. Mekanik Ventilatöre bağlı olarak takibi yapılan hastanın, yapılan tetik ve muayeneler sonucunda beyin ölümü tanısı koyuldu.

A W146384 03

AİLESİ ONAYLADI

Aile ile yapılan görüşme neticesinde beyin ölümü gerçekleşen hasta için organ bağışı onayı alınarak ailenin izni üzerine, organ doku nakil koordinatörlüğünce gerekli işlemler başlatılarak, beyin ölümü gerçekleşen hastanın bağış yapılan organlarının çeşitli hastanelere transferleri yapıldı.

A W146384 02

TRANSFER EDİLDİ

Hastanın organlarından karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, sol böbreği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, akciğeri Ankara Şehir Hastanesine ve korneaları Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine ekipler tarafından transfer edildi.

A W146384 01A W146384 05