Sakarya Millet Bahçesi'nden tekbirlerle yola çıkan binlerce Sakaryalı, Çark Caddesi'nden geçerek Adapazarı Kültür Merkezi’ne (AKM) kadar yürüdü. Filistin ve Türk bayraklarıyla İsrail zulmüne tepki gösterdi.
Yürüyüşe Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Sakarya Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı.
Buyuk Filistin Yuruyusu2

Tekbirlere, dualara ve Filistin karşıtı sloganlara eşlik eden Başkan Alemdar, tüm Sakarya'yı zulme karşı tek vücut olmaya davet etti. Siyonist rejimin vicdanlarının taşlaşmış olduğunu ifade eden Alemdar, 7 Ekim'den bu yana dünyanın gözü önünde katledilen binlerce mazlumu hatırlattı. 

Buyuk Filistin Yuruyusu3

"Hiçbir kalbin dayanmayacağı görüntüler..."
Başkan Alemdar, "Görmeye hiçbir kalbin dayanamayacağı görüntülere, duymaya hiçbir kulağın dayanamayacağı haberlere şahitlik ediyoruz. 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşananlara savaş demeyi reddediyoruz, çünkü bu tam anlamıyla bir soykırımdır. Kalpleri taşlaşmış, vicdanları erimiş barbar katiller, kardeşlerimize  yaklaşık 8 aydır bir soykırım gerçekleştiriyor. Bugüne değin 15 bini çocuk, 36 bin Filistinli kardeşimiz öldürüldü. 81 bin kardeşimiz yaralandı. 2 milyondan fazla insan göçe zorlandı. Ve bu katliamlar bütün dünyanın gözleri önünde canlı canlı yaşandı" dedi.

Buyuk Filistin Yuruyusu5

"Filistin davası, hepimizindir"
İsrail'i destekleyen herkesin karşısında olduklarını ve Filistin davası için mücadeleden vazgeçmeyeceklerini kaydeden Alemdar, “Kudüs tüm Müslümanlarındır. Gazze’yi savunmak sadece Filistinliler’in sorumluluğunda değil. İnsanlık ve demokrasi katili Siyonizm’e dur demenin zamanı. Lanetlediğimiz, insanlıktan nasibini almamış bebek katili İsrail’e karşı duruşumuzu göstereceğiz. Kahrolsun İsrail ve Siyonizm. Kim bu terör devletini destekliyorsa biz onun tam karşısındayız. Filistin davası hepimizin, herkesin davasıdır. Sadece Müslüman olanların değil” dedi.

Program, Filistin'de hayatını kaybeden çocuklar için gökyüzüne balon bırakılmasıyla son buldu. 

Buyuk Filistin Yuruyusu4

Buyuk Filistin Yuruyusu5

Sakarya'da paraşüt sporunun uğrak noktası sezonu açtı Sakarya'da paraşüt sporunun uğrak noktası sezonu açtı

Buyuk Filistin Yuruyusu7

Buyuk Filistin Yuruyusu8

Buyuk Filistin Yuruyusu9

Buyuk Filistin Yuruyusu10

Buyuk Filistin Yuruyusu6

Editör: Ayşen Kolçak