92 mahalle bulunan Hendek ilçesinde kadın muhtar sayısı 1’den, 2’e yükseldi. 5 çocuk, 12 torun sahibi olan 54 yaşındaki Kıymet Kahveci Bayraktepe Mahallesi, 43 yaşındaki Emel Kasap ise Büyükdere Mahallesi Muhtarlığı için girdikleri mahturlık yarışını kazandı. Kadın muhtarlar görevlerine başladı. İlçenin bir önceki dönemdeki tek kadın muhtarı olan Şükriye Tatarhan ise bu seçimde kaybetti.
Kadin Muhtarlr6
"ÇOK EKSİĞİMİZ VAR"
Büyükdere Mahallesi Muhtarı Emel Kasap, doğup büyüdüğü mahalleye hizmet edeceği için mutlu olduğunu söyledi. Kendisini destekleyenlere teşekkür eden Kasap, "Mahallemde bir çok eksik var. Sosyal alanlar kısıtlı, altyapıyla ilgili sıkıntılarımız var, doğalgaz eksik olan yerlerimiz var. En büyük problemimiz ise kaldırım olmaması. Bunlarla ilgili belediyemizin de katkısı ile birçok şey yapmayı düşünüyorum” dedi.
Kadin Muhtarlr5
"İSTEKLERİM ÇOK FAZLA"
Bayraktepe Mahallesi Muhtarı Kıymet Kahveci de, “Yakınlarımdan büyük destek gördüm. Ben zaten mahalleme çok hakim bir insandım. Hastasını, engellisini, yaşlısını ve ihtiyaç sahibini hep ziyaret eder, bilirdim. Böyle olunca mahallemizin büyükleri ‘bu işi yapıyorsun, yetkin olsun. İnsanlara daha fazla yararın olsun’ dediler. Önayak oldular, ben de adaylığa öyle karar verdim. Mahallemde birçok eksik var. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Şu anda bir cenaze olsa mahallede masa ve sandalyemiz dahi yok. Pazaryeri, yaşam merkezi isteyenler var. Cenazelerde taziye için bir yer yapmak istiyorum. Sağlık ocağı, ambulans, çocuk parklarında kamera olsun, genç kızlarımız sokağa çıkıyor mahallemizde sürekli bekçi olsun istiyorum. Yani benim isteklerim çok fazla. Kadınlar bu işleri daha güzel yapıyor ve ince düşünüyorlar. Nasıl ailemizi yönetiyorsak kadınlar olarak, mahallemizi de yönetebiliriz” diye konuştu.

Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik

Kadin Muhtarlr3

Kadin Muhtarlr2