BÜYÜK BİR SORUMLULUK

Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyelerinin katıldığı Meclis toplantısı ATSO toplantı salonunda yapıldı.   Toplantıda gündem maddeleri oylandı.   Başkan Bayraktar; gündeme İlişkin konuşmasında  31 Mart'ta yapılan seçim sonuçlarının ülkeye, millete ve Akyazı’ya hayırlı olmasını temenni  etti.   Seçilen belediye başkanlarını tebrik eden, görevlerini tamamlayan belediye başkanlarına da yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Bayraktar; "Yeni bir dönemdeyiz bu çok önemli ve büyük bir sorumluluk. Başkanlarımızın şehrimizin kimliğine, ihtiyaçlarına uygun projelere imza atacaklarına inanıyorum” dedi.  

Alifuatpaşa’ya 4 bin 500 metrelik yeni altyapı hattı Alifuatpaşa’ya 4 bin 500 metrelik yeni altyapı hattı

Atso (1)

AKYAZI GIDA OSB  

Akyazı GIDA OSB hakkında da meclisi ve kamuoyunu bilgilendiren Başkan Bayraktar, Akyazı Gıda OSB’nin Sakarya  ve  bölgedeki yatırımcılar için önemli imkânlar sunacağını söyledi. Bayraktar, yapılacak yatırımlarla bölgenin sanayide, ihracatta ve tarımda daha da güçleneceğini ve istihdamın büyük oranda artacağını kaydetti.  Tüm kurumlarla el ele vererek, şehre değer katan projeleri bir bir hayata geçirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını aktaran Bayraktar; "İnşallah kısa süre içerisinde hayırlı sonuçları alacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 

Atso (2)

YAPISAL REFORM ÇAĞRISI  

İlçemizin önemli bir sanayi ve ticaret şehri olduğuna vurgu yapan ATSO Başkanı Bayraktar, sözlerine şöyle devam etti; "İlçemize yakışacak projelerimizi hayata geçirecek olmanın da heyecanını yaşıyor ve bu heyecanımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.  İlçemizin  kalkınması için kaçınılmaz yatırım akslarından OSB olduğunun daha net ortaya çıktığı günümüzde, bu potansiyelin dikkate alınarak sürecin hızlandırılmasını talep ediyorum. Ekonomiye ilişkin atılması gereken çok adım var. Ekonomimizin bel kemiği reel sektörün paydaşları olan üyelerimizin girişimcilerin sürdürülebilirliği adına yapısal reformların yapılmasını bekliyoruz. Hedefimiz daha fazla üretim, daha fazla yatırım, daha fazla ihracat ve elbette istihdam. Bu duygu ve düşüncelerle sonuçların tekrar hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Atso (4)

FAALİYETLER HAKKINDA BİLGİ!

Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Genel Sekreter Harun Bayrak, Odanın faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirdi.  Meclis Başkanı Muzaffer Başer de Meclis toplantısının birlik ve  beraberlik içinde gerçekleştirilmesinden dolayı duymuş olduğu  memnuniyeti ifade ederek  teşekkürlerini dile getirdi.  İyi dilek temennilerde bulunularak meclis toplantısı sona erdi.

Atso (3)