ANA CADDELERDE

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı dokunuşlarla şehrin dört bir köşesini güzelleştiriyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın özellikle yaz sezonunun gelmesiyle birlikte başladığı çiçek ekimi, sulama ve peyzaj çalışmalarıyla Sakarya’nın cadde ve sokaklarını adeta rengarenk bir bahçeye dönüştürüyor. En işlek cadde ve bulvarlarda hummalı bir çalışma yürüten ekipler, vatandaşların vakit geçirdiği ve ulaşım için kullandığı alanlara görsel bir zenginlik katıyor. Son işlemler ise Adnan Menderes, Bosna, Milli Egemenlik, Çevre Yolu Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Dokunuş (2)

RENGARENK ÇİÇEKLER

Sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar mesai harcayan Park Bahçeler Dairesi birkaç gün içinde 350 bin begonya, 100 bin kadife, 5 bin yeniğine çiçeğinin dikim ve bakımını yaptı. Her gün yüzlerce vatandaşın kullandığı güzergahlar birbirinden güzel çiçeklerle yeni süsüne kavuştu ve estetik görüntü kazandı.

Dokunuş (1)

“TEMİZ VE ESTETİK BİR GÖRÜNTÜ İÇİN…”

Dibektaş Mahallesine 4 bin metrelik yeni altyapı hattı Dibektaş Mahallesine 4 bin metrelik yeni altyapı hattı

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın tüm cadde ve kavşaklarını yepyeni bir yüze kavuşturmak, yaz sezonuna hazır hale getirmek için yoğun bir çalışma içindeyiz. Yaptığımız çiçek dikimi ve peyzaj çalışmalarıyla şehrimizi yeni, temiz ve estetik bir görünüm kazandırıyoruz. İşlek caddelerde yürüttüğümüz bu çalışmanın kapsamı genişliyor. Daha renkli ve güzel bir Sakarya için gayretle çalışmaya devam edeceğiz” denildi.

Dokunuş (8)Dokunuş (7)Dokunuş (6)Dokunuş (4)

Editör: Zhantor Jateey