Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarları sonrasında etkisini gösteren kar yağışı Sakarya’nın Hendek ilçesinin yüksek kesimlerini beyaza bürüdü. Bir gün önce güneşli havada tarlalarında çalışan vatandaşlar yerde büyüyen yabani menekşeleri görürken, bu sabah beyaz örtüyle uyandı. 
Dun Bahar Bgun Kar2

Sapanca’da 23 Nisan’da başkan koltuğuna Arda Berk Tarım oturdu Sapanca’da 23 Nisan’da başkan koltuğuna Arda Berk Tarım oturdu

15cm'ye ulaştı
Gece saatlerinde başlayan yağış sonrasında kar kalınlığı yer yer 15 santimetrelere kadar ulaştı. Bir gün önce havanın güneşli olduğunu söyleyen Meryem Kazın, bahçesinde yabani menekşeler olduğunu belirtti. Karla kaplı güne uyanan Mehmet Kazın ise, “Dün hava güzeldi sabah baktık kar yağıyor. Eskiden çok kar yağardı, mevsimler aylarına göreydi. Şimdi ise kışın baharı yaşıyoruz” dedi.
Dun Bahar Bgun Kar3

“Bu sene hep günlük güneşli geçti”
Emine Kazın da, “Mevsimler şaşırdı diyebiliriz. Önceden bu mahallede Ekim ayında başlardı kar yağışı ve bir, iki metrelere kadar çıkardı. Artık mevsimler değişiyor, yaz kışa, kış ise yaza dönüyor. İlk kar Aralık ayında yağdı ve aşırı derecede yağmadı. Bu sene hep günlük güneşlik geçti. Şimdi ise karla karşılaşıyoruz. Fındıklar da havalara aldandı tomurcuklar çiçek açtı. Bundan sonraki süreçte durumlar değişir umarım. Yoksa fındık toplayamayız ve kötüye gider” diye konuştu.
Dun Bahar Bgun Kar4

Dun Bahar Bgun Kar6

Dun Bahar Bgun Kar7