Olay, Adapazarı Karaman Mahallesindeki Karaman Millet Bahçesi'nde meydana geldi. Yaklaşık 1 hafta önce yaşanan olayda, 5 yaşındaki Erva Dinç parkta oyun oynarken, kaydırağın altında yatan sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Büyük korku yaşayan minik Erva, annesinin müdahalesi ile kurtarıldı. Annesi tarafından hemen Yenikent Devlet Hastanesine götürülen minik Erva’nın kolunda, köpeğin ısırmasından dolayı kesik oluştuğu belirlendi.

Yenikent Kopek Saldirisi9

Yaşanan dehşet anlarını anlatan anne Elem Dinç, “Kızım parkta oynuyordu. Köpek de orada yatıyordu. Köpeği beslemiştik. Ancak kızım bana doğru gelmek isterken bir anda ısırdı. Şu an tedavisi devam ediyor. Dehşet dolu bir andı. Köpek kızımdan büyüktü, üzerine atladığı anda kızım kendini kurtararak kaçmaya başladı. Köpekten koşarak kurtuldu. Kızımın kolu çok kötüydü. Hastane çok yakın olduğu için hemen acile gittik ve tedavi altına alındı. İlk günler çok kötüydü sabaha kadar ateşlendi, gece boyunca kusmaları oldu. Kızımın psikolojisi kötüleşti, sadece evimizin önündeki köpekleri seveceğini söylüyor. Benim kızım hayvanları çok sever. Benim kızlarım bebekliklerinden beri hayvanları çok sever. Bizim kapımızdaki köpekleri severler, onlara yemek verirler. Artık sokak köpeklerini görünce benim yanımda duruyor, korkuları var. Biz sokak hayvanlarını her zaman seviyoruz ama başımıza böyle bir olay geldi" dedi.

Sokak köpeklerine karşı bir önlem alınmasını isteyen anne Dinç, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı parktaydık. Hiçbir şekilde güvenlik alanı yok. Olayın yaşandığı gün burada en az 10 köpek vardı ve sürekli buradalar. Bizim sokaklarımızda da her yer köpek. Sokak köpeklerine karşı kesin ve güvenilir bir çözüm olması lazım. Çocuk parkı burası, çocukların oynayacağı bir yer. Artık benim kızım parka çekinerek geliyor, bazen hiç gelmek istemiyor" diye konuştu.

Yenikent Kopek Saldirisi4

"Hiçbir canlı benim çocuklarımdan değerli değil"
Olay günü haber alır almaz hastaneye gittiğini ifade eden baba Emre Dinç, "Ben olay günü işten gelmiştim, uyuyordum. Eşim aradığında apar topar hastaneye gittim. Çocuğum ağlıyordu ve koluna 2 dikiş atmışlardı. Hastanede gerekli tedavi uygulandıktan sonra hayvan barınağını aradık ve köpeği aldılar. Karaman ve Camili mahalleleri bölgesinde genel olarak sokak köpekleri çok yoğun. Sadece bizim binamızın önünde yaklaşık 5 köpek var. Tabii benim de canım yandı ve bu gibi olaylar burada çok oldu. Daha vahim bir durum da olabilirdi. Hiçbir canlı benim çocuklarımdan değerli değil. Devlet bunun önlemini alacaktır ama ben hayvanların uyutulması taraftarı değilim. Daha iyi çözümler üretilebilir. Örneğin bu bölgede ormanlık alan çok, etrafı çevrilerek sokaktaki başıboş köpekler oraya konulabilir" şeklinde konuştu.

Yenikent Kopek Saldirisi3

"Başka köpekleri bir daha sevmeyeceğim"
Köpeğin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki Erva ise, "Beni annemin yanına giderken köpek ısırdı ve hızlı koşarak kendimi kurtardım. Bizim evimizin önündeki köpeğin kafasını sevdiğimde beni hiç ısırmıyor. Başka köpekleri bir daha sevmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Yenikent Kopek Saldirisi5

Yenikent Kopek Saldirisi7

Tartışma kanlı bitti! Tartışma kanlı bitti!

Yenikent Kopek Saldirisi8

Editör: Ayşen Kolçak