Toyota Fabrikası’nın ürettiği Toyota Corolla Hybrid otomobiller düzenlenen törenle Sakarya Büyükşehir Belediyesine hibe edildi.

O güzergâh kaliteli ulaşım ağına kavuştu O güzergâh kaliteli ulaşım ağına kavuştu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Toyota Fabrikası Genel Müdürü Erdoğan Şahin ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Toyota Fabrikası Kıdemli Şirket Genel Müdür Yardımcısı Kenji Tsuchiya, Şirket Genel Müdür Yardımcısı Hideaki Nagai, Kurumsal Strateji ve Planlama Grubu Genel Müdürü Alp Osmanoğlu, Kurumsal İş Planlama Müdür Yardımcısı Şebnem Erkazancı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Büyükşehir ve SASKİ bürokratlarının da yer aldığı buluşmada Toyota Fabrikası’nın ürettiği Toyota Corolla Hybrid otomobiller Büyükşehir Belediyesine hibe edildi. Başkan Ekrem Yüce, nazik davranışlarından ötürü Toyota ailesine teşekkür ederken Toyota Fabrikası Genel Müdürü Şahin ise Sakarya halkına olan desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

buyuksehire_iki_hibrit_arac3

“Şehrimize katkı sağlıyor”
Devir teslim töreninde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “30 yıllık bir dönem içinde şehrimizde hizmet veren, Sakaryamıza her dem destek veren fabrikası, hastanesi, hayır-hasenatı ve bugün yapmış olduğu büyük bir jestle Toyota fabrikasına teşekkürlerimi sunarım. Ürettiği hibrit otomobiller tüm dünyanın yakından takip ettiği ilgi gösterdiği otomobillerdir. Bugün bizlere büyük bir jest yaparak hibrit araçları Büyükşehir Belediyemize hizmet aracı olarak kullanılmak üzere hibe ettiler. Göstermiş olduğu nazik davranışlarından dolayı tüm Toyota ailesine teşekkür ederim. Bizim için ve şehrimiz için Toyota önemli bir değer. Hem şehrimize hem ülkemize önemli katkılar sağlıyor” dedi.

buyuksehire_iki_hibrit_arac2