Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde farklı dallarda, yeni heyecanların yaşandığı ve bugüne kadar binlerce kişinin eğitim gördüğü Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) kursları aralıksız devam ediyor.

Ramazan Sokağı’nda nostaljik bir akşam Ramazan Sokağı’nda nostaljik bir akşam

HER ALANDA EĞİTİM-ETKİNLİK
SGM çatısı altında sanattan, müziğe, gastronomiden, edebiyata kadar onlarca alanda farklı dersler ve sohbetler gerçekleştiriliyor. Büyükşehir’in eğitimcileri bazen bir sanatın yapımı konusunda uygulamalı eğitim verirken, bazen bir mutfakta yemek dersleri sunuluyor ve bazen ise sanatsal etkinlikler yapılıyor. 

Buyuksehir Sgm De Filistin Icin Anlamli Hareket (4)
MİYUKİ TEKNİĞİ
Son çalışma ise öğrencilerin ailelerinin oldukça ilgisini çekti. Eğitmenler Engelsiz Hobi Kursları’nda özel çocukların ailelerine miyuki tekniği ile bileklik yapımı üzerine ders vermeye başladı. Hem engelli öğrencilerin toplumdaki yerini güçlendirmeyi hedefleyen Büyükşehir, onlarla birlikte ailelerinin de sosyal yaşamın merkezinde tutuyor ve yeni yetiler katıyor. 

Buyuksehir Sgm De Filistin Icin Anlamli Hareket (2)
FİLİSTİN İÇİN
Anneler, öğrendikleri teknikle hazırlanan bileklikleri Filistin’de, Gazze’de zulüm altında olan mazlumlara yardım için satıyor ve parasını teslim ediyor. Bu anlamlı hareket övgülerle karşılanırken aileler, bunun gibi anlamlı hayırlara vesile olduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Buyuksehir Sgm De Filistin Icin Anlamli Hareket (3)