Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Acelle yaylası yolunda geçtiğimiz günlerde meydana gelen kazada, 52 yaşındaki Nurhan Demiralay ATV aracı ile kaza yapmıştı. Yaylanın oldukça bozuk olan yolunda kullandığı aracın hakimiyetini kaybeden Demiralay, ağaçlık alana uçmuş ve olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Kazanın yaşandığı yayla yolunun bozuk olduğunu söyleyen vatandaşlar, yolda çalışma yapmayan Akyazı Belediyesi'ne ve Başkan Bilal Soykan'a tepki gösterdi.

Akyazi Yol Tepkisi4

'Tayyip Erdoğan rüzgarı ile geliyorlar. Onlar yatacaklar. Burada yolları gelip Tayyip Erdoğan yapacak' diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, bozuk yolu kazma kürekle düzeltmeye çalıştı.

Akyazi Yol Tepkisi6

Araçla çakıl taşıyıp yolu düzeltmeye çalışan vatandaş; “Belediye başkanına oy verdik. Bizi ödüllendirdi burada. Kazma kürekle yol yapıyoruz yaylada. Geldiler gezdiler burayı, gördüler. Gezmeye gelirler. Tayyip Erdoğan rüzgarı ile geliyorlar. Burada yolları gelip Tayyip Erdoğan yapacak. Onlar yatacaklar. Bir arabayı gönderip iki saatte yapılacak. Böyle bir şey var mı?. Nallıhan'daki orman yollarına götüreceğim onu. Adamlar asfalt gibi yapmış” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ölümlü kazaya bozuk yolun sebep olduğunu anlatan bir başka vatandaş da; “Kaç kişi daha ölecek bakalım... Ondan sonra gelecek yolu yapmaya. Kazaya çukurlar neden oldu. Belediye başkanı gurur duysun" dedi.

O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı O sahilde yasağı dinlemeyenleri Sahil Güvenlik böyle uyardı

Bozuk Yayla Yolu5Bozuk Yayla Yolu4Bozuk Yayla Yolu3Bozuk Yayla Yolu6

Editör: Ayşen Kolçak