HAREKETLİ DAKİKALAR!
Arifiye'de dün akşam hareketli dakikalar yaşandı. Çocuk Evleri Sitesi'nde koruma ve bakım altında olan E.A. ve H.A.'nın dün akşam saatlerinde, eline aldığı taşla bir evin camını kırarak kollarına kesi atmaya çalıştıkları sırada güvenlik görevlisi tarafından müdahale edildiği öğrenildi.

DİKKAT ÇEKMEK AMAÇLI YAPMIŞLAR
Konu ile ilgili kurumdan yapılan açıklamada, "Nöbetçi amir tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi aranarak polis ve ambulans desteği istendi, söz konusu çocukların bakım personeli ile ambulans eşliğinde SEAH Çocuk Acil Servisine götürüldü. Burada yapılan müdahalelerin ardından çocukların  psikiyatrist ile görüşmeleri sağlandı. Kuruluşun Müdür Yardımcısının  hastaneye gitmesi üzerine psikiyatrist hekim ile yaptığı görüşmede, hekimin söz konusu çocukların sergilediği davranışların intihar girişimi olmadığını, dikkat çekmek amaçlı yapıldığını, ilaçlarını düzenli kullanmalarının ve takip edilmelerinin uygun olacağını ifade ettiği bilgisinin edinildiği, kesiklerin yüzeysel olduğu öğrenildi" denildi.  

Çark Caddesi boks ringine döndü! Çark Caddesi boks ringine döndü!

TABURCU EDİLEREK KURULUŞA GETİRİLDİLER
Açıklamanın devamında ise, "Kuruluş Müdür Yardımcısının çocuklar ile yaptığı görüşmede çocukların intihar etme amaçlarının olmadığını belirttikleri, çocuk E.A'ın anneannesine gitmek istediği için bu davranışı sergilediğini, çocuk H. A.’ın ise E.A’dan etkilenerek böyle bir davranışta bulunduğunu ifade edildi. Olay sonrasında çocuklar  taburcu edilerek Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri eşliğinde kuruluşa getirildi" ifadelerine yer verildi.