TESLİM TÖRENİNE KATILIM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yeni Nesil Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Törenine katılmak için Sakarya’ya geldi. Arifiye ilçesinde bulunan bir fabrikadaki düzenlenen Yeni Nesil Akıllı Demiryolu Bakım Araçları Teslim Törenine Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan, Ali İnci, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, siyasi ve partililer katılım gösterdi.

G G D X Kha Xs A Eak Wg

SAKARYA'DAN GEÇECEK HAT

Sakarya’dan da geçecek olan hat ile ilgili konuşan Bakan Uraloğlu; “Ankara İstanbul süper hızlı tren projesini ele aldık. Proje de ön çalışmaları tamamladık. Süper hızlı tren hattımızın güzergahı 334 km olacak. Saatte 350 kilometre hıza ulaşacak olan trenlerimizle İstanbul Ankara arasındaki seyahat süresinin 80 dakika olmasını planlıyoruz. Burada sadece bir yeni sistem, hız ve zaman kazandırmamış oluyoruz. 350 kilometrelik saatlik bir hız yapabilen bir teknolojiyi de bu vesileyle ülkemize getirmiş olacağız” dedi.

G G D X Kh R Wk A A L9I5

BAŞKAN TEVER'DEN TEBRİK

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever,  “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nun teşrifleriyle ÖZBİR Vagon tarafından üretilen Yeni Nesil Demiryolu Bakım Araçları’nın İsviçre’ye teslim törenine katıldık. Demiryolu taşımacılığında kullanılan her türlü aracın bakım, onarım ve modernizasyonunu gerçekleştiren firmanın bu mutlu gününde yanında olmaktan mutluluk ve gurur duyduk. Şehrimizin sanayisine, ihracatına ve ekonomisine önemli katkılar sağlayan ÖZBİR Vagon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Çelebi’yi ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum” dedi.

AGD'den "Değişmeyen gündemimiz Gazze" AGD'den "Değişmeyen gündemimiz Gazze"

G G D X Kh T W0 A A0QgzG G D X Kh X Ww A As P6Y