Hizmet üretim endeksi yıllık yüzde 6,8 arttı Hizmet üretim endeksi yıllık yüzde 6,8 arttı

200 liralık banknotların kullanımının artması nedeniyle ATM'lerde yeni bir dönem başlıyor. Bankalar tarafından alınan karar sonrasında bundan böyle ATM'lerde 10 ve 20 TL'lik banknotlar bulunmayacak.
Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, bankaların ATM slotlarında 10 ve 20 TL'lik banknotlar yerine daha büyük değere sahip 200 TL'lik banknotları tercih etmeye başladığını belirterek, bu nedenle böyle bir değişikliğe gidildiğini söyledi. 
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın son dönemde bastığı her 5 yeni banknottan 4'ünün 200 TL olduğunu dile getiren  Babuşçu, bu durumun da ATM'lerin para çekme ve yatırma işlemlerinde kullanılan banknot çeşitliliğini etkilediğini kaydetti.
Bankaların yeni kararı doğrultusunda 10 ve 20 TL'lik banknotlar artık ATM'lerde yer almayacak. Ekonomim'de yer alan habere göre; Bankaların bu yeni uygulaması, bayram sonrasında Türkiye'nin dört bir yanındaki ATM'lere yayılacak. Böylece, vatandaşlar artık ATM'lerden 10 ve 20 TL yerine, 50, 100 ve 200 TL'lik banknotlar çekebilecek.