14 İLDE TAŞINMAZLAR SATIŞTA!
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından aralarında Sakarya'nın da bulunduğu 14 ilde mülkiyeti kuruma ait taşınmazları satışa sundu. Bu kapsamda Sakarya'da Adapazarı, Serdivan, Söğütlü, Karasu, Arifiye ve Akyazı olmak üzere 6 ilçede toplamda 73 bin 277 metrekare alana sahip taşınmaz 194 milyon 260 bin TL'ye satışa çıkartıldı.

Akyazı Belediyesi'nin SGK borçları nedeniyle yaklaşık 1,5 milyon liraya SGK'ya devrettiği eski Kuzuluk Belediye Binası SGK tarafından 24 milyon 500 bin liraya satışa çıkarıldı.  

SGK'YA DEVREDİLMİŞTİ!
SGK Akyazı'da 5 arsa ve eski Kuzuluk Belediyesi'nin hizmet binası ile arsasını satışa çıkardı. Satışa çıkarılan arsalardan 4'ü Taşburun Mahallesi'nde, 1'i ise Şerefiye Mahallesi'nde yer alıyor. 2.8 dönüm ile 10 dönüm arasında değişen arsalar için 8 milyon lira ile 10 milyon lira arasında para isteniyor.

Satışa çıkarılan yerler arasında üç yıl önce Akyazı Belediyesi'nin borçlara karşılık mahsuplaşma karşılığı 1,5 milyon liraya SGK'ya devrettiği Akyazı Belediyesi ek Hizmet binası olarak kullanılan eski Kuzuluk Belediyesi binası ve arsası da yer alıyor.

Ergün Atalay'dan enflasyon açıklaması Ergün Atalay'dan enflasyon açıklaması

SGK, Akyazı Belediyesi'nden 1,5 milyon liraya aldığı bina ve arsasını 24 bin 500 liraya satıyor.

Editör: Zhantor Jateey