Hayatın her detayında çevresel temizliğe dikkat çeken Akcoat, “Elin Değsin Geleceğin Değişsin” mottosuyla bu yıl da sahalarda yer aldı. Dünyanın en büyük sürdürülebilirlik inisiyatifi Birleşmiş Milletler Global Compact üyesi Akcoat, Dünya Çevre Günü kapsamında çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için iki önemli etkinliğe imza attı. Hendek Belediyesi'nin koruması altında bulunan Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi'nde gerçekleştirilen etkinliklerde, Akcoat Çevre Gönüllüleri ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün katılımıyla doğanın sunduğu eşsiz güzellikleri koruma ve gelecek nesillere aktarma sorumluluğuna dikkat çekildi.
Akcoat Cevre Gunu2

Elin değsin, geleceğin değişsin
Katılımcıların toplanma noktasında bir araya gelerek, etkinlik programı hakkında bilgilendirildiği ve gerekli ekipmanların dağıtılarak başlayanetkinlikte, doğanın temiz kalması için her katılımcıya biyobozunur eldiven ve atık torbası temin edildi. Mesire alanında bulunan atıkları toplayarak çevre temizliği yapanAkcoat Çevre Gönüllüleri, atıklar arasında geri dönüştürülebilir malzemeleri özenle ayrıştırarak geri dönüşüm kutularına gönderdi. Etkinlik boyunca “Temiz Çevre Mutlu Yaşam”, “Çevreyi Korumak Doğamızda Var”, “Elin Değsin, Geleceğin Değişsin” gibi çevre dostu sloganlar ile çevre bilincine dikkat çekildi.
Akcoat Cevre Gunu3

Ayrıca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asude Ateş, Akcoat Ar-Ge Merkezi'ndeki konferans salonunda çalışanlara yönelik bir seminer verdi. Dr. Ateş, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularında önemli bilgiler aktardı.

Akcoat Cevre Gunu4

Başkan Işıksu inşaat alanında! Başkan Işıksu inşaat alanında!

Editör: Ayşen Kolçak