Türkiye Bilim Ligi, öğrencilerin yaratıcı Fen Bilimleri sorularıyla tüm dünyada bilim sevgisi olan öğrencilerle yarıştığı, yarışırken bilimsel becerilerini geliştirdiği, uluslararası arenada okul takımı ve bireysel olarak kendilerine yer edindiği, bilimi sevdiren bir organizasyon olarak dikkat çekiyor. Adapazarı ENKA Okulları da öğrencileri bilimsel okuryazarlığa teşvik etmenin heyecan verici sonuçlarını, Türkiye Bilim Ligi'nde bir kez daha görmeyi başardı. Adapazarı ENKA öğrencileri, eleştirel düşünme, iletişim ve yaratıcılık becerilerini kullanarak bilim arenasında önemli başarılar elde ettiler. 

857Ab0B4 15Ce 43Fc 8105 76Ff02Fb81F1

Serdivan’da yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleşti Serdivan’da yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleşti

Büyük başarı
26 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Bilim Ligi Sınavı'na Adapazarı ENKA’dan 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Üstün performans gösteren 20 öğrenci, 20 Nisan 2024 tarihinde okulu temsil etme fırsatı yakaladı. 5’inci sınıftan Muhammed Düzen ve 7. sınıftan Neslihan Güner Öztürk kendi kategorilerinde Türkiye birincisi olmayı başardılar. 8’inci sınıf öğrencileri Kaan Işık, Şahinbey Pektaş ve Ata Bayraktar da ilk on öğrenci arasına girerek Dünya Finallerinde yarışma şansını hak ettiler. 

Teşekkür edildi
Adapazarı ENKA Okulları yönetiminden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada,“Adapazarı ENKA Okullarıolarak, bilim ve eğitim yolculuğumuzda daha pek çok başarıya imza atacağımıza olan inancımızla yolumuza devam etmekteyiz. Öğrencilerimizi kutluyor, onlara bilim dünyasındaki daha büyük başarılar için en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin başarılarında pay sahibi olan öğretmenlerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyoruz” denildi.