Çalıştayda, kadınların sadece kadın olmaları sebebiyle karşılaştıkları problemler, akademik ekipler ve alanında uzman konukların ortak çabalarıyla oluşturulan somut vakalar üzerinden tartışıldı ve farkındalık yaratmak amaçlandı.

Enka (4)
İstasyon sistemiyle ilerleyen çalıştayda katılımcılar, gün boyunca "İş Hayatında Kadın: Camtavanı Topukluyla Kırmak", "Psikoloji: Ben Çevreye Güvenmiyorum", "Toplumsal Roller: Evimin Direği" ve "Hukuk: Hür doğdum, hür yaşarım" adlı komitelerde deneyimlerini ve fikirlerini paylaştılar.

Enka (3)
Lise öğrencilerinin üstlendiği tüm organizasyon, çalıştay başkanları Sena Nur Akyüz ve Elif Çalgın'ın konuşmaları ile başladı. Komitelerde lise öğrencilerinden oluşan akademik ekiplere, Av. Özlem Zengin, Av. Saadet Civelek, Psikolog Merve Akkuzu ve BPW İstanbul İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği yönetim kurulu üyesi Nazlı Taşbaş uzman konuk olarak destek verdiler.

Enka (2)
Ayrıca, Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Nagihan Aygün ve Av. Müge Macun, Sakarya Barosu ve Kadın Hakları Merkezinden Av. Setenay Halis, Av. Birke Varol Yoz, Av. Nur Banu Oğuz ve Av. Asuman Gözüaçık konuk olarak katıldılar.

Enka (1)
Tüm katılımcı ve konuklara destekleri ve katılımları için teşekkür ediyor, kadın sorununun ortak bir farkındalık ve çaba ile çözüme kavuşacağı, dönüşümün öncüsü olabilecek nice buluşmalar diliyoruz.

Enka (5)

Sakaryalılar İstanbul'a akın etti! Sakaryalılar İstanbul'a akın etti!