Sosyal medyadan tarafıma gönderildi…

Vatandaşın biri yazdı…

Haksız da değil…

Bana da yayınlamak düştü…

Hem de madde madde…

1- 33kere irili ufaklı ekonomik kriz yaşanırken AK Parti var mıydı?

2- Ortalama ömrü 14 ay olan hükümetler ve siyasi krizler Uganda'da mı oldu?

3- Dört tane "başarılı" darbe yapılıp, kardeş kardeşe vurdurulurken AKP var mıydı?

4- Başbakan ve bakanlar asılırken, 1 Mayıs’ta halk Taksim’de kurşun yağmuruna tutulurken, gencecik vatan evlatları "bir sağdan bir soldan" darağacında sallandırılırken vs. vs. vs..... diktatör niye diyemediniz?

5- "Bizim çocuklar" başarırken, siz ne yapıyordunuz?

6- Sabun bulunmadığı için kuyruk yağı gibi kokmak, çok mu çağdaştı?

7- 70 sente muhtaç olup, el açmadığımız kapı, dilenmediğimiz ülke yokken çok mu onurluyduk?

8- Kıbrıs harekatına başladığımızda, askeri imkansızlıklarımız ve olanları da kullandırmadıkları için, normalin çok çok üstünde şehit verirken, bu kadar hümanist miydiniz? Şimdi milli savunma için yapılan onlarca dev projeyi neden hiç önemsemiyorsunuz?

9- Sabah erken kalkanın banka hortumladığı, yolsuzluğun, rüşvetin rutin olduğu yıllarda AKP var mıydı? Bu kadar dürüst ve duyarlı neden olmadınız?

10- Fetönün -Erbakan hariç- tüm siyasi figürleri parmağında oynattığı ve bugünlere hazırlandığı gerçeğini, neden hep göz ardı ediyorsunuz?

11- Şimdilerde Türkiye'yi kurtaracak denilen siyasetçiyi, "yağlı kazığa oturtmakla" tehdit eden, Başbakan'a omuz atıp "pezevenk" diyen şerefsizler cirit atarken, neden demokrat olamadınız?

12- Faili meçhul sayısız siyasi cinayetler, milli bütünlüğümüzü her seferinde bir kaç yıl geriye atarken AKP var mıydı arkadaş?

13- İstanbul'da gazeteler kuponla gaz maskesi dağıtırken, çöp dağları doğal yeryüzü şekli kabul edilirken, ayda bir musluktan çamur akınca, bayram havası eserken çok mu batılıydık?

14- Aksırma, öksürme, yellenme, anayasa kitabı, oklava, terlik ve bilumum her durumda devlet soyulurken, neden milli değildiniz neden neden?

15- Okullarda bit muayenesi yapılıp, sobadan tüten duman yüzünden derslerin aksadığı, ya da yakacak olmadığı için ellerini nefesi ile ısıtan çocuklar kimin çocuklarıydı?

16- Mafyanın ihale dağıttığı, bakan, Başbakan ve önemli iş adamlarına talimat verdiği yılları unutarak, bizim de unutacağımızı mı sanıyorsunuz?

17- IMF ile 50 küsur tane stand-by anlaşması yapıp, her toplantıda "altını ıslatan çocuk" gibi küstahça azarlanırken, ulusalcı değil miydiniz?

18- Rahmetli Ecevit'in para bulmak için yalvarmaktan damağı kururken, Atatürk'ün Türkiye'sine çok mu yakışıyordu bu durum?

19- 1999 depreminde, Bay Clinton'un; burnunu sıkan Erkan bebeğin hatırına, "acaba biraz daha fazla yardım yapar mı?" diye avucunu ovuşturan, anlı şanlı liderlerimiz bir masal kahramanı mıydı?

20- PKK; AKP öncesi "pamuk şekeri" mi dağıtıyordu?

İçeride ve dışarıda PKK üzerinden siyasi ve ekonomik rant sağlayan yüzlerce yapı varken, neden hedefe hep çözüm sürecini koyuyorsunuz?

Hadi diyelim yanlıştı ve yürütülemedi!

Neden "birlikte salladıkçılara", "canlı bomba cesedi sevicilere" tek laf etmiyorsunuz?

21- Aslında maliyeti 1 milyar dolar olan tank modernizasyonu ihalesi, 19 milyara İsrail'e verilirken neden hiç vicdan yapmadınız?

22- Batı seni inim inim inletip, yüksek faizlerle sömürürken Kemalist, sosyalist damarın neden hiç kabarmadı?

Aynı batı, faiz gelirleri azalıp, çıkarları zarar gördüğü için Tayyip beyi istenmeyen adam ilan edince niye kabarıyor bu damarın veya?

23- Eğitim, sağlık, ulaşım, milli savunma gibi çok temel konularda Atatürk'ün hedeflerini gıpta edilecek ölçüde yapan ve yapmaya devam eden AKP Atatürk düşmanı, sen de ilericisin öyle mi?

24- Morg kapılarında cenaze almak için, ya da hasta ananı babanı taburcu edebilmek için torpil peşinde koşmak insan haklarının hangi kitabında yazıyordu? Hastane borcundan hiç icraya gittin mi?

25- Ev sahibi olmak için piyango, araba sahibi olmak için mucize beklerken, tarifeli uçakla bile seyahat etmeyi rüyamızda görmüyor muyduk?

26- Doktorlar uzaylı, halk hamam böceği muamelesi görürken, doktor yüzümüze baksın diye özel muayenehanelerde ütülmek(!), sosyal devlete çok mu yakışıyordu?

27- Sağlam gidenin hasta çıktığı, hasta gidenin Allah'a emanet olduğu leş kokulu hastanelere hiç yolun düşmedi mi?

28- Batı konsolosluklarında Türk olmak, aşağılanma ve alay konusu iken, ekmek parası için en pis işlerde çalıştırılan insanlarımız için neden milliyetçi, eşitlikçi nutuklar atmadın?

29- Başörtüsü tezgahı ile bir neslin hayalleri çalınırken, ikna odalarında psikolojik işkenceye maruz kalırken neden laik değildin?

30- Yaşam tarzı safsatası bir siyonizm tuzağı olduğu halde, bununla ilgili tek bir somut örnek verecek halin yokken, kimse senin ne yaptığınla ilgilenmiyorken nedir bu "şeriat gelecek" aymazlığı?

31- Tüm iç ve dış düşmanlar ittifak halinde dalga dalga gelirken, Tayyip gitsin diye her türlü senaryoyu ortaya koyarken senin derdin nedir?

32- Kurtuluş Savaşından beri ilk defa toprak bütünlüğünü korumak için sınır ötesi operasyon yapıp bütün dünyaya meydan okuyan ve misakı milli sınırlarını genişleten bir başka lider geldiyse bu memlekette söyleyin biz de bilelim.

33- Beni ikna edecek, herhangi bir konuda, AKP öncesi "şu daha iyiydi" diyeceğin bir veri var mı ?

Sağlıcakla kalın…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Muzaffer Yılmaz' 12 ay önce

Eline sağlık

banner517

banner516