Öne Çıkanlar teknoloji sakarya spor siyasi esh unesco tosuncuk orman düzce bayramlaşma

SEPAŞ Enerji iddialara yanıt verdi

SEPAŞ’tan yapılan açıklamada, abonelerin özel bilgilerinin farkı şirket veya kurumlara satılmasının söz konusu olmadığı belirtilerek, iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

banner153
SEPAŞ Enerji iddialara yanıt verdi
SEPAŞ Enerji’nin yeni abone olacak kişilerden, özel bilgilerinin farklı şirket veya kurumlara satılmasına yönelik izin verdiğine dair sözleşmeye imza attırıldığı yönündeki iddialara Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan’dan sert tepki gelişmişti.
 
“Mafya mısınız siz?” diyerek tepki gösteren Baro Başkanı Zafer Kazan’ın açıklaması üzerine, SEPAŞ Enerji de bir açıklama yaptı. SEPAŞ’ın açıklamasında, “İddialar gerçeğe aykırı ve mesnetsizdir. Haber içeriğine konu olan form, 5 Kasım 2014 tarih ve 29166 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve 15 Temmuz 2015 tarih ve 29417 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik gereği kişilerin iletişim adreslerine ticari ileti gönderilmesinin kişinin onayına bağlı olması nedeniyle ilgili mevzuatlara uygun olarak muhatabın onayının alınmasına yönelik yasal şartın yerine getirilmesinden ibaret olan uygulamadır.
 
Yine 24 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında herhangi bir nedenle kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin hak ve sorumlulukları belirlenmiştir. Bu kapsamda bir kısım kişisel verilerin işlenmesi, aktarılması, devralınması, silinmesi belli hukuki şartlara bağlanmış ve bazı kişisel verilerin işlenmesi de kişinin rızasına bağlı kılınmıştır.
Yukarıda yer alan her iki mevzuat kapsamında da verilen izinlerin ilgilisince her zaman geri alınması mümkündür. Adı geçen mevzuatlar incelendiğinde bu hususlar açıkça görüleceği gibi, habere konu formun, anılan mevzuatlara uygunluğun sağlanması çerçevesinde Şirketimizin şeffaf, kişi haklarına saygılı şekilde faaliyet gösterdiğinin açık kanıtı niteliğindedir.
Çıkan haberlerde,  mevzuatlara uygun işlem yapılmasına yönelik form yanlış aksettirilmiştir. Şirketimizce sözleşme yapılması, yukarıdaki mevzuatlara göre alınması gerekli iznin müşteri tarafından verilmesi şartına kesinlikle bağlanmamıştır. Bu nedenle sözleşme haricinde bir belge olarak düzenlenmiştir. Kaldı ki, satış hizmeti veren tüm ticari işletmeler, bankalar benzer nitelikte izin formlarını müşterilerinden ilgili mevzuatlar gereği rızaları dâhilinde talep etmektedirler.
Bilindiği üzere Şirketimiz Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli bölgesinde görevli tedarik şirketi olarak, tüm Türkiye’de serbest tüketici hakkını haiz kullanıcılara lisansı kapsamında elektrik tedarik hizmeti vermektedir. Bu hizmeti verirken tüketici haklarına, mevzuat uygulamalarına, rekabet ve dürüstlük kurallarına uygun faaliyet göstermeye özen göstermekte, buna yönelik her türlü mevzuat düzenlemelerini takip etmekte ve uygunluğun sağlanmasını şirket politikası haline getirmektedir.
Bu kapsamda Şirketimizce hizmet verdiği veya hizmet vermek istediği müşterilerine sözleşme önermekte, kabul eden kişilerle sözleşme imzalanarak elektrik tedarikine başlanmaktadır. Şirketimizin, müşterilerimize en iyi hizmeti vermek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamak en önemli amacıdır.
Şirketimiz itibarını zedeleyen, gerçeğe aykırı ve hakaret içerecek şekilde yayınlanan haberlerle ilgili tüm sorumlular hakkında her türlü yasal başvuru haklarımızı saklı tuttuğumuzu beyanla, kamuoyuna duyururuz” denildi.    
 

 
Anahtar Kelimeler:
SakaryaSepaş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner190

banner76