TFF 2. Ligin 14’üncü haftasında temsilcimiz Sakaryaspor bugün kendi sahasında Ergene Velimeşe’yi ağırladı. Geçtiğimiz hafta Hekimoğlu Trabzon’un yaşadığı puan kaybı ile zirveyi ele geçiren yeşil-siyahlı temsilcimiz, bu hafta da zirveyi kimseye kaptırmadı. Ergene Velimeşe maçında henüz 8’inci dakikada Yakup Alkan’ın golü ile 1-0 geriye düşen temsilcimiz Sakaryaspor, bu gole 11’nci dakikada Ömer Bozan’ın attığı golle çabuk karşılık verdi 1-1. Maçın 19’uncu dakikasında Tahir Babaoğlu sahneye çıkarak durumu 2-1 yaparken, 23’te Oğuz Yıldırım’ın attığı golle temsilcimiz skoru 3-1 yaptı.

Bu gol aynı zamanda ilk yarının da sonucu oldu 3-1. Müsabakanın ikinci yarısında ortada giden müsabakanın 64'üncü dakikasında Fatih Dilek’in attığı gol skoru 1’e indirdi 3-2. Bu golden sonra Sakaryaspor skoru koruma iç güdüsü ile hareket ederken, rakibine ilerleyen dakikalarda pozisyon vermedi ve müsabakadan 3-2’lik galibiyetle ayrıldı. Tamamlanan 14’üncü hafta sonunda yeniden liderlik koltuğuna oturan temsilcimiz, Hekimoğlu Trabzon ile aynı puanda kalarak averaj üstünlüğü ile zirvede kalmaya devam etti.

Stat: Sakarya Atatürk
Hakemler: Eren Özyemişçioğlu, M. Ali Doğan, İ. Ethem Potuk
Sakaryaspor: Furkan Köse, Çağlayan Menderes, Ümit Kurt, Onur Ramazan, Onur Karakabak, Serkan Odabaşoğlu
(Dk.81 Ömer Sokullu), Ömer Bozan (Dk.67 İrfan Akgün), Oğuz Kocabal, Oğuz Yıldırım, Hurşit Taşçı (Dk.59 Ozan Sol), Tahir Babaoğlu (Dk.81 Ali Özgün)
Teknik Direktör: Ercüment Coşkundere
Ergene Velimeşe: Ahmet Sabri Fener, Savaş Polat, Emrah Taysı, Furkan Külekci, M. Mahmut Emir, Eser Akbaş, Fatih Cerlek
(Dk.65 Zeki Korkmaz), Emre Can Atila (Dk.60 Fatih Dilek), Oğuzhan Akgün (Dk.73 Gökay Iravul), Burhan Arman, Yakup Alkan (Dk.73 İsmail Düzgün)
Teknik Direktör: Özgür Sağlam
Sarı Kartlar: Ahmet Sabri
(Ergene Velimeşe)
Goller: Dk.8 Yakup Alkan, Dk.64 Fatih Dilek (Ergene Velimeşe), Dk.11 Ömer Bozan, Dk.19 Tahir Babaoğlu, Dk.24 Oğuz Yıldırım (Sakaryaspor)