Kaynarca ilçesinde yıllardır yol kenarına dökülen ve çevreye yaydığı kötü koku sebebiyle tepki toplayan gübreler, vatandaşı isyan ettirdi.

Kaynarca ilçesinde Gürpınar ile İmamlar Mahalleleri arasındaki bağlantı yoluna dökülen hayvan gübreleri, çevreye yaydığı kötü koku sebebiyle vatandaşı isyan ettirdi. Bölge sakinlerinden İsmail Kaya,  Kaynarca Belediyesi’ne birçok kez durumu bildirdiklerini, herhangi bir netice alamadıklarını söyledi.
Evinin kenarındaki yolda bulunan gübre tepelerinden rahatsızlık duyduğunu belirten Kaya, "Köyüme ev yaptım ve burada oturuyorum. Çevre kirliliğine karşı yetkililerin bir an önce çözüm üretmesini istiyorum. Bir yanda fındık bahçesi diğer yanda devlet ormanı var. Bu gübreleri buraya atanlar da bilerek koyduklarını ve geri alacaklarını söylüyor. Bölgedeki gübreler alınacak şekilde değil, en az 4 yıllık gübre var. Çevreye tamamen zararlı, korkunç bir koku veriyor" dedi.

İnternet medyası yasası meclise sunuldu İnternet medyası yasası meclise sunuldu

yol_kenarina_dokulan_gubreler2
“Evimde nefes alamıyorum”
Gübrelerden yayılan kokunun rahatsız edici olduğunu söyleyen Kaya, "Yol işlemez hale gelmiş, bu yol yapılacak ama hangi imkanla yapılacak? Bu gübre varken buralarını yapılması mümkün değil. Bir an önce bu atığın, çevre kirliliğinin temizlenmesi gerekiyor.   Ben evimde nefes alamıyorum, yanımda komşularımız var onlar da mağduriyet yaşıyor. Bir an önce bu işin çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

yol_kenarina_dokulan_gubreler3yol_kenarina_dokulan_gubreler4