2021’nin tüm dünya için yeni zorlukların tecrübe edildiği bir yıl olduğuna vurgu yapan SATSO Başkanı Akgün Altuğ, dünya geleceğinin bu zor tecrübelerden çıkarılan derslerle şekilleneceğini söyledi.
Altuğ, “Yeni ve güzel başlangıçların yaşanacağı, sağlık ve mutluluğun hakim olduğu, bereket ve huzur dolu bir yıl geçirilmesi temennisi ile üyelerimiz başta olmak üzere tüm Sakaryalıların yeni yılını kutluyorum. Her yeni yılın başlangıcında kendimiz, sevdiklerimiz, memleketimiz ve dünya için aynı şeyleri diliyoruz ve bu dileklerin en başında da her zaman sağlık geliyor. 2021 bizlere 2020 gibi sağlığın ve sağlıklı yaşamanın ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatan bir yıl oldu. Geçirdiğimiz son iki yıl, üretim gücünün bir ülkenin kaderi üzerindeki etki ve önemini de bizlere gösterdi. Bu dönemlerden daha çok üreterek, çalışarak ve gayret göstererek çıkabileceğimizi de öğrendik” dedi.

Ciddi çalışmalara imza attık
Sakarya iş dünyasının çatı örgütü olan SATSO’nun 2021 yılını üyeleriyle iletişim yılı olarak belirlediğini söyleyen Altuğ, “Odamız üyelerinden aldığı güçle çalışmaya devam etti. 8’i odamız tarafından tasarlanan 19 projenin içerisinde bulunduk ve çoğunu tamamladık. A sınıf akreditasyonuna sahip bir oda olduk. EFQM mükemmellik modeli hizmet yolculuğuna başladık. Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından verilen sıfır atık belgesini odamıza kazandırdık. Doku kültürü laboratuvarımızı tamamladık işletmeye başladık. Tüm üyelerimizin sorunları ile yakından ilgilendik ve bu sorunların çözümüne yönelik gerek yerel, gerekse merkezi düzeyde görüşmelerimiz ve girişimlerimiz oldu. Tek durak hizmet binalarımızı planladığımız zamanda bitirdik. Girişimci kadınlarımıza yönelik destekler verdik ve mutfak akademisi kurma çalışmasına başladık. Şehrimize yönelik ticari ve kültürel tarihini, doğasını ve potansiyeli yansıtacak toplam 4 yayın çıkardık” diye konuştu.

Nitelikli istihdam ve mesleki eğitim çalışmaları
SATSO Başkanı Akgün Altuğ, 2022 yılında KOBİ’lerin kurumsal kapasitelerini geliştirmeye yönelik nitelikli istihdam, mesleki eğitimler, yeşil mutabakata uyum ve ihracatın artırılması doğrultusunda çalışmalar yürütmeyi planladıklarını kaydetti. “2021 yılında birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirdik” diyen Altuğ, “Yeni yıldan beklentilerimiz her yıl olduğu gibi benzer; sağlık, mutluluk, huzur ve bereket. 2022 yılının ülkemiz için yeni fırsatları ve kazanımları konuşacağımız, başarıları ve büyümeleri kutlayacağımız, ilerlemeye devam edeceğimiz bir yıl olmasını diliyorum. Her zaman aynı motivasyon ile çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin yeni yılı kutlu olsun” dedi.