Serdivan’da bir tesiste düzenlenen toplantıya Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Murat Karasu, İdare ve Denetim Müdürü Burhan Akdoğan ve Muhtarlar katıldı.
“Sayın Valimize müteşekkiriz”
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, yerel demokrasinin en alt birimi olan muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtip Osmanlı’dan günümüze tarih süreci hakkında bilgiler verdi. Erdem, Vali Kaldırım’a kendilerine gösterdiği ilgi ve verdiği desteklerden dolayı tüm muhtarlar adına teşekkür ettiklerini söyledi.

“Muhtarlarımızın görüşleri önemli”    
Konuşmasına muhtarların yönetim sistemindeki yerine ve önemine vurgu yaparak başlayan Vali Kaldırım, “Kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden muhtarlıklarımız, vatandaşla devletimiz arasındaki en önemli köprülerden biridir. Halkın sorunlarına vakıf olup taleplerini ilk elden iletme noktasında da önemli bir görev ifa etmektedirler. Özellikle tüm dünyada hala etkisini sürdüren pandemi sürecinde muhtarlarımız önemli görevler üstleniyor. Bu konuda hem Vefa Grupları içerisinde hem de aşılama alanında özverili çalışmalar yapıyorlar. Muhtarlarımızın görüşleri bizim için çok önemli. Sorunlarının çözümü noktasında muhtarlarımızla daima istişare içerisinde bulunuyoruz” dedi.

16 ilçede kaymakamlar toplantı yapacak
Muhtarların taleplerini dinleyen Vali Kaldırım, tüm sorunların çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli talimatları verdiğini, ayrıca 16 İlçe Kaymakamı başkanlığında her ilçede muhtarlarla toplantılar yapılacağını da sözlerine ekledi.

Federasyona Muhtarlar Günü ziyareti
Toplantı sonrası Sakarya Muhtarlar Federasyonu hizmet binasına geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım, Başkan Erdal Erdem’i ziyaret ederek 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Federasyon Yönetimi ile bir süre görüşen Vali Kaldırım, tüm muhtarlarımızın bu özel gününü canı gönülden tebrik ettiğini ifade ederek görevlerinde başarılar temennisinde bulundu.