Beşiktaş Kuruçeşme'de oturan ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın elektrikli bisikleti, geçtiğimiz 29 Haziran’da yaşadığı apartmanın giriş katındaki merdiven boşluğundan çalınmıştı. Bisikletinin yerinde olmadığını fark eden Çakır, emniyete giderek şikayetçi olmuştu. Çalışma başlatan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, oyuncunun evinin çevresindeki kamera görüntülerini incelemiş, Çakır’ın bisikletini çalan şahsın önce eşkali ardından da kimliği belirlenmişti. Şahsın özel bir hastanede hemşire olarak çalışan 36 yaşındaki Uygar K. olduğunu tespit eden polis, şahsın adresine baskın düzenlemişti. Evinde olmadığı anlaşılan şahsa ulaşan Beşiktaş polisi, Sakarya’da olduğunu belirleyerek Uygar K'yı telefonla aramış ve görüşmede bisikleti çalıdığını kabul ederek suçunu itiraf etmişti.


“Pandemide hastalara hizmet vermek için çaldım”
Bunun üzerine emniyete çağrılan Uygar K. geçtiğimiz Eylül ayında ifade verdikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. Şahsın ifadesinde, aracıyla gezdiği esnada bisikletin bir apartmanın önünde kilitsiz bir şekilde durduğunu fark ettiğini, üzerinde anahtarı da olduğunu görünce çalıştırıp arabanın yanına gittiğini, bisikleti katlayarak arabasının arka koltuğuna koyup Fatih'teki evine götürdüğünü söylemişti. Bir hafta sonra Sakarya'daki yazlık evine giderken de bisikleti götürüp 15 gün kullandığını belirten Uygar K.,
"Pandemiden dolayı hastaneye gidemeyen hastalara evinde hizmet vermek için bisikleti kullanırım diye İstanbul'a geldim. Yaklaşık bir hafta söylediğim işlere gittim. Bisikleti çaldığımdan dolayı çok pişmanım. Nasıl böyle bir olaya karıştım hala anlamış değilim" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Uygar K.’den alınan bisiklet ise Deniz Çakır'a edilirken, olayla ilgili soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Uygar K. hakkında 'nitelikli hırsızlık' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep edildi.