10 farklı siklette 600’e yakın sporcunun şampiyonluk için mücadele ettiği minderde kıyasıya rekabet yaşanıyor. Sporcu ve antrenörlerin büyük heyecanına sahne olan şampiyonanın açılış töreni Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 

turkiye_gures_sampiyonasi2

Geniş katılım
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra açılış töreninde Vali Yardımcısı Murat Karasu, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ile çok sayıda davetli ve güreş sever hazır bulundu.

turkiye_gures_sampiyonasi8

2024 Paris’te hedef altın madalya
Sporcuların ‘Koca Yusuf’ şarkısı eşliğinde mindere çıkmasıyla başlayan törende Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce bir konuşma yaptı. Yüce, “Beden ve ruh sağlığını korumanın en önemli yollarından biri de spor yapmaktır. Spor yapmak hem beden terbiyesi hem de toplum bilincini oluşturur. Güreş bizim ata sporumuzdur. Tüm dünya biliyor ki güreş bizim sporumuz ve bu sporda sırtını yere getiremeyeceğimiz kimse yok. Kültürel olarak böylesine önemli bir sporun şehrimizde ulusal çapta bir organizasyonla gerçekleşmesinden gurur duyuyoruz” dedi.

turkiye_gures_sampiyonasi7

24 branşta 2 bin 627 sporcu
Sakarya’nın spor şehri olduğunu dile getiren Başkan Ekrem Yüce, şehrdeki tüm spor faaliyetlerini desteklediklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak 24 branşta 2 bin 627 sporcu ve 37 antrenörümüzle faaliyet gösteriyoruz” dedi.

turkiye_gures_sampiyonasi4

Spor Şehri Sakarya
Bisiklette dünyanın 13. şehri olmaktan büyük gurur duyduklarını belirten Yüce, “Bisiklet yolları inşa ediyor, SAKBİS gibi uygulamalarla bisiklet kullanımı yaygınlaştırıyor, dünya şampiyonaları düzenliyor, uluslararası bisiklet güzergâhlarının belirlenmesinde görev alıyor ve bu güzergâhların mümkün oldukça şehrimizden geçmesine gayret ediyoruz. Gençler için çalışan ve sporla ilgili ya da ilgisiz tüm vakıfları, dernekleri Ayçiçeği Bisiklet Vadisi, Ekrem Karaberberoğlu, Macera Park gibi tesislerimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Yıl içerisinde devam eden spor faaliyetleri dışında yaz spor okullarıyla da kurslar ve müsabakalar düzenliyoruz. Şehrimizin hemen hemen tamamına inşa ettiğimiz spor alanlarıyla hemşerilerimizin sağlıklarını korumalarını ve spor yapmalarını teşvik ediyoruz” diye konuştu.

turkiye_gures_sampiyonasi5

Başkan Yüce madalyaları takdim etti
Şampiyonada Türkiye’de ve dünyada Ay Yıldızlı bayrağı dalgalandıran başarılı sporcular mücadele ediyor. 72, 82 ve 97 kilogramda madalyaların sahiplerini bulduğu günde, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 60 kilogramda finale kalan Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sporcusu Mükremin Aktaş’ın mücadelesini yakından takip etti. Şampiyona Serdivan Spor Salonu’nda 26 Aralık Pazar günü de devam edecek.

turkiye_gures_sampiyonasi6

turkiye_gures_sampiyonasi3