Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri, Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen tasavvuf müziği dinletileriyle devam etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinlikleri tasavvuf müziği dinletileriyle devam etti. Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde Cuma günü Kemalcan Ergün, Cumartesi günü ise Sami Özer sahne aldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliklerde Başkan Ekrem Yüce’de takip etti.

Büyükşehir’in konuğu Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu oldu Büyükşehir’in konuğu Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu oldu

buyuksehir_tasavvuf_muzigi_dinletileri1
Ramazan ayının manevi iklimine uygun eserlerin seslendirildiği dinleti etkinliği sonrası günün anısına sanatçılara hediyeler takdim edildi. Düzenlenen etkinlikler dolayısıyla Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden vatandaşlar, programları beğenerek takip ettiklerini söylediler.

buyuksehir_tasavvuf_muzigi_dinletileri2
8 Nisan Cuma akşamı başlayan ilk etkinlikte Tiyatro Sanatçısı Seçkin Bayramoğlu, ‘Pinti’ isimli bir meddah hikayesini sergiledi. Çocukların dikkatle izlediği meddah oyunu izleyenlerin beğenisiyle karşılandı. Meddah oyunu sonrası sahneye çıkan Kemalcan Ergün tasavvuf müziğinin önemli eserlerini dinleyicilerin beğenisine sundu.

buyuksehir_tasavvuf_muzigi_dinletileri4
9 Nisan Cumartesi akşamı ise Demokrasi Meydanı’nda kurulan sahnede usta sanatçı Sami Özer yer aldı. Tasavvuf müziği severler Sami Özer konserine yoğun ilgi gösterirken, birbirinden eşsiz eserlerin seslendirildiği konser vatandaşlardan tam not aldı.

buyuksehir_tasavvuf_muzigi_dinletileri3
"ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK"
Konseri ilgiyle takip eden Başkan Ekrem Yüce, “Bu güzel Ramazan akşamında seslendirdiği güzel eserlerle bizleri derin bir seyahate çıkaran usta sanatçı Sami Özer’e teşekkür ederim ve bu akşam bizlerle birlikte konseri takip eden tüm vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi sunarım. Ramazan ayı boyunca bu tarz konserler ve etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

buyuksehir_tasavvuf_muzigi_dinletileri6