Salgın sürecinde vakaların önüne geçilebilmek amacıyla gerçekleştirilecek olan 17 günlük ‘Tam kapanma’ kapsamında Sakarya’da vatandaşlar, semt pazarlarına akın etti. Kısıtlama öncesi pazarlardaki yoğunluğu kayıt altına almak için bölgeye giden İhlas Haber Ajansı çalışanları, röportaj yaptığı esnada pazarda maskesini çenesine indirerek dolaşan bir kadın tarafından sabote edildi. Maskesini çenesinin altına indirerek hakaretler savuran kadın, kendisine uzatılan kamerayı görünce arkasını dönerek uzaklaştı.

Yaşanan gerginlik üzerine toplanan bazı pazarcı esnafları da gazetecilere, tepki gösterdi.

"Bundan sonraki süreçte daha fazla dikkat etmeliyiz"
Öte yandan, 17 günlük kısıtlama öncesi pazarda alış verişlerini yapan Oğuz isimli bir vatandaş, bayram öncesi son alış verişlerin yaptığını dile getirerek,
“17 günlük bir kısıtlama geldiği için Bayram öncesi son alışverişimizi yapıyoruz. İyi de oldu aslında. Bu süreçte herkes kurallara dikkat etmeli ki daha iyi bir hayat sürebilmek için önümüzü görelim. Bizde bayram öncesi son alışverişimize çıktık. Bundan sonraki süreçte daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. 17 gün boyunca sokağa çıkmaz, kurallara uyarsak çok çabuk atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.