Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince internet ortamında işlenen suç ve suçlularla mücadele amacıyla yapılan operasyonlarda toplamda 224 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 37 kişi tutuklandı.

BAŞARILI OPERASYON
Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince 16-23 Ekim 2022 tarihleri arasında internet ortamında işlenen suç ve suçlularla mücadele amacıyla yapılan çalışmalarda; ödeme sistemleri operasyonunda 152, yasa dışı bahis operasyonunda 47, çocuk istismarı operasyonunda 9, bilişim sistemleri operasyonunda 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

PROVOKATİF İÇERİKLİ PAYLAŞIMLAR
Ayrıca; Sosyal Medya Platformlarında vatandaşlarımızı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrik eden ve terör örgütlerinin propagandasını yapan provokatif içerikli paylaşımlarda bulunan 1.380 kişi hesap yöneticisi tespit edildi, 15 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Kazada ağır yaralanmıştı! Hayatını kaybetti Kazada ağır yaralanmıştı! Hayatını kaybetti

Bu operasyonlarda; 291 bin 530 Türk Lirası para ve mal varlığına el konuldu, toplam 224 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı, 37 şahıs tutuklandı.