Türk Edebiyatının büyük üstadı şair ve yazar Sezai Karakoç için için lokma dağıtımı yapıldı.

Bakanlık fırsatçıların peşinde Bakanlık fırsatçıların peşinde

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan ve yönetimi, 16 Kasım’da ebediyete uğurlanan fikir insanı Sezai Karakoç için cuma namazının ardından Orhan Cami önünde lokma dağıtımı gerçekleştirdi.
Üstadın fikirlerinin gençlere yol göstereceğini dile getirirken Başkan Çalışkan, “Kalbindeki merhamet adlı çınarıyla aramızdan ayrılan Sezai Karakoç sadece edebiyatçılığıyla değil düşünceleriyle diriliş neslinin öncüsü olan bir isimdir. Tasavvufi düşünceleri kağıt üstünde kalmaz bunu yaşar ve doğru şekilde anlatırdı. Bizler de bugün burada büyük üstadımızı anmak için toplanmış bulunmaktayız. Arkadaşlarımızla beraber lokma dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki zamanlarda da bizlere miras kalan ve derin anlamlar taşıyan eserlerle Sezai Karakoç’u daha iyi anlamak ve anlatmak için çabalayacağız.” ifadelerini kullandı.
Programa ayrıca AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcıları Enver Tok ve Ömer Arslan, Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün de katılım sağladı.