Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yatırımları incelemek için Sakarya’ya geldi. Bakan Koca, Valilik ziyaretinde Sakarya Şehir Hastanesi’nin 2023’te tamamlanacağı müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yatırımları incelemek için Sakarya’ya geldi. Bakan Koca, Valilik ziyaretinde Sakarya Şehir Hastanesi’nin 2023’te tamamlanacağı müjdesini verdi.
 sehir_hastanesi_icin_tarih_verdi3
Bir dizi ziyaret için Sakarya’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Valilikte açıklamalarda bulunup, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Koca, 
salgının ağır yükünü gündemden çıkardıklarını ve sağlık sistemine odaklandıklarını ifade etti.
Bakan Koca, “Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için daha iyi ne yapabiliriz bundan sonrası için bunu değerlendirmiş olacağız. Salgın günleri artık geride kaldı. Sağlık hizmetlerini Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla ulaştığı zirvede tutmaya kararlıyız. Gücü ve sağlık altyapısı ile dünyanın gıpta ettiği sağlık sistemimiz deneyimli sağlık insan kaynağımız hepimizin gurur kaynağı oldu. Önümüzdeki dönemde, sağlık sistemimizi daha da güçlendireceğiz. Salgının ağır ve korkunç yükü üzerimizden kalkarken gündemimiz de değişti. Artık sağlık alanında meslek mensuplarımızın memnuniyetini temin etmek ve her zaman vatandaşlarımızın uygun sağlık hizmetlerini en şeyi koşullarda almasını sağlamak için daha çok gayret ediyoruz” dedi.

sehir_hastanesi_icin_tarih_verdi4

“Sakarya Şehir Hastanesi önümüzdeki yıl tamamlanacak”
Bakan Koca, Sakarya’daki bin yataklı hastanesini 2023 yılında tamamlamayı planladıklarını ifade ederek, “Bütün sorunları aşmak için büyük çaba ve gayret sarf ediyoruz. Bu aşamada Sakaryabizim son derece önemli bir merkezimiz. Bu şehrin adına yanaşır bir hizmet vermekte kararlıyız. Geçen ay 2 yeni birinci basamak sağlık hizmeti açtık. Şu an toplam 1776 yataklı hastanelerimiz dâhil olmak yüzere 9 yatırımın inşaatı devam ediyor. İhale arsa ve proje aşamasında olan 4 projemiz mevcut. En önemle yatırımlarımızdan birisi olan gözbebeğimiz Sakarya Şehir Hastanemiz önümüzdeki yıl tamamlandığında bin yatağı ve 305 bin metrekare kapalı alanıyla tüm bölgenin sağlık üssü haline gelecek. Sakaryamızda toplam yatak sayısını 2002’den bu yana 960 tan 2354’e yani tam 2 buçuk katına çıkardık” diye konuştu.

ihtiyaç sahipleri için%50 artış yapıldı ihtiyaç sahipleri için%50 artış yapıldı

“Sakarya’daki sağlık sistemini daha iyi hale getireceğiz”
Yeni yatırımlarla Sakarya’da toplam yatak sayısının 4 bin 130’a çıkacağını belirten Bakan Koca, “Bu yatırımlar ile birlikte Sakarya’da 4 bin 130 yatakla sağlık hizmeti veriyor olacağız. 2002 de 6 olan acil istasyon sayısı 37’ye, ambulans sayısı ise 9’dan 65’e çıktı. Sakarya’daki bu dev yatırımlara paralel olarak insan kaynağımıza da çok önem veriyoruz. Bugün ilimizde 9 bin 76 kişilik sağlık ordumuzla vatanlarımıza hizmet veriyoruz. Bugünkü ziyaretimizin tek amacı sağlık sistemimizi daha iyi hale getirebilmek için istişarelerde bulunmak. Yarın vereceğimiz hizmetleri bugünden planlamaktır. Meslektaşlarımızın ve yarının hekimlerinin bugünkü önerilerini dinlemektir” ifadelerini kullandı.

sehir_hastanesi_icin_tarih_verdi5

“Şehrimizin sorunlarını birebir temas ederek görüşüyoruz”
Başkan Ekrem Yüce, Bakan Koca’ya ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, “Sakarya’mızda sağlık alanında verilen hizmetlerin daha güçlü ve kaliteli hale getirilmesi için Büyükşehir olarak gereken desteği hep fazlasıyla sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz. Sayın bakanımızın Sakarya’nın yatırımları ve yürütülen çalışmalarla ilgili gösterdiği yakın ilgiden dolayı müteşekkiriz. Sağlık alanındaki taleplerimizi bugün bizzat birlikte inceleyerek, ilgili noktalarda görüşmek bizler için de önemli. Bin yataklı hastanemiz, 106 yataklı Acil Durum Hastanesi ve kent genelindeki tüm yeni sağlık yatırımları için müjdemizi aldık. Önümüzdeki yıl bakanımızın da söylediği gibi gözbebeğimiz Sakarya Şehir Hastanemiz inşallah tamamlanacak. Yeni yatırımlarla birlikte ilimizin sağlık alanındaki potansiyeli çok daha güçlenecektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.