İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bünyesinde imam hatip ortaokulu da bulunan Yenikent Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okul ziyaretinde sınıfları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerle Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik (NEHİR) projesi kapsamında yapılan sınavlar hakkında sohbet etti. NEHİR projesinin öneminden bahseden Savaşçı, proje kapsamında izleme sınavlarının analiz çalışmalarına yönelik değerlendirmelere ulaşım sağlayan bilişim sistemine erişim gerçekleştirerek bilgilendirmelerde bulundu. Öğrencilerin günlük olarak planlı bir şekilde çalışmalarını isteyen Savaşçı, #KitapSakarya projesi kapsamında geniş kapsamlı okuma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bol bol kitap okunması yönünde tavsiyede bulundu. 

savasci_okul_ziyaretlerini_surduruyor3

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk ve Okul Müdürü Erdal Erdem’in eşlik ettiği ziyarette öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, NEHİR projesiyle önümüzdeki yıl Sakarya’da izleme sınavlarının sürdürüleceğini ifade etti.

savasci_okul_ziyaretlerini_surduruyor2

NEHİR projesiyle ilgili öğretmenlerin görüş ve önerilerini de dinleyen Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. Kitap Sakarya projesi de başarılı bir şekilde uygulanıyor. Bu yılın başında tüm kütüphanelerde 350 bin olan kitap sayısı kısa zamanda 1 milyon 300 bin rakamına ulaştı. Yıl sonunda hedefimiz kütüphanelerdeki kitap sayısını 2 milyona çıkarmak” dedi.

Öğretmen buluşması Söğütlü’de gerçekleştirildi Öğretmen buluşması Söğütlü’de gerçekleştirildi

savasci_okul_ziyaretlerini_surduruyor4