SATSO ve Gelir İdaresi Başkanlığı iş birliğinde oda üyelerinin görüş, öneri ve sorunlarının görüşüldüğü bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminere Gelir İdaresi Başkanı Hüseyin Azili, Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa Ersan ve Sakarya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Akçay katılarak Oda üyeleriyle merak edilen konularda fikir alışverişinde bulundular. 

satso_gib_seminer1
"BİZLERİN ASLİ SORUMLULUĞUDUR"
Seminerin açılışını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Başkanlarımızı ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyor, üyelerimizin soru, görüş ve önerilerine duydukları hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Üyelerimizin sorunlarını ve çözüm önerilerinin karşılık bulması bizlerin asli sorumluluğudur. Bu toplantının da bu yönde olumlu geçeceğini düşünüyorum” dedi. 

Bir köpeği insanlardan nasıl üstün tutarsın! Bir köpeği insanlardan nasıl üstün tutarsın!

satso_gib_seminer2
"ÇÖZÜM ARAMAYA DEVAM EDİYORUZ"
Gelir İdaresi Başkanı Hüseyin Azili ise, “Buraya istişare etmeye geldik. Amacımız SATSO üyelerinin mevzuatla ilgili görüş ve önerilerini dinleyerek sorunlara çözüm bulmaktır. Sorunları dinlemeye ve çözüm aramaya devam ediyoruz. Vergiler devletimizin işleyişini sağlarken temel yapıyı da sağlamlaştırır. İş dünyamızın günümüz şartlarında durumun istedikleri gibi olmadığını kabul ediyoruz. Var olan sorunlarınçözümü için verimli bir toplantı olacağını umuyoruz. Ev sahipliği için SATSO’ya teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

satso_gib_seminer3
Soru-cevap şeklinde ilerleyen seminerde SATSO üyeleriyle KDV iadeleri, teminatlar, iş dünyasının yapılandırma talebi, sahte belgelerin engellenmesi ve vergi çeşitleri ile oranları gibi birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu.

Seminer Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un plaket takdiminin ardından noktalandı.