Okul bünyesindeki E-Generation Technic Takımı, tasarladığı E-Motat aracı ile yarışmada Görsel Tasarım Ödülü’nü kazandı.
“E-Generation Technic Takımı” birinci elemeyi geçerek 58 takım arasına girmeyi başardı. Değerlendirmelerin ardından festivale katılmaya hak kazanan 40 lise arasından Sakarya’dan katılan tek lise olma başarısı gösteren SATSO MTAL, İzmit Körfez TOSFED yarış pistinde gerçekleştirilen yarışmada, 6 aşamalı teknik testleri de başarıyla geçerek finallere katılmaya hak kazanan 41 takım içinde piste çıkan 21 takım arasında yer aldı. 
Söz konusu yarışmada, TÜBİTAK TEKNOFEST Değerlendirme Kurulu’nun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda proje “Görsel Tasarım” ödülünü aldı.


“Mesleki eğitimin önemini kanıtlayan başarı”
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Okulumuzun aldığı ödül, mesleki eğitime verdiğimiz önemin ne derece önemli olduğunu kanıtlayan bir başarı oldu. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Okul bünyesinde oluşturulan E-Generation Technic takımının ortaya çıkardığı E-Motat aracı, şehrimizin otomotiv geleceğine yönelik yapacaklarının sadece başlangıcıdır. 7 kişilik bir ekip ile oluşturulan bu proje, elemeleri ve tüm testleri tek tek geçerek 21 takım arasında finallerdekendini göstermiştir” dedi.