Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu’nun 2018-2022 4 yıllık hizmet süresini değerlendirerek, aylık faaliyetler ve SATSO çalışmaları hakkında bilgi verdi.

satso_meclisi_toplandi5
Altuğ, pandemi ve savaşla birlikte zorlu bir dönem geçirdiklerini söyleyerek, “Tüm bunlar yaşanırken biz SATSO camiası olarak üyelerimizin yanında olduk, her zaman sahada bulunduk. Üyelerimizin ve şehrimizin sorunlarına yönelik çözüm üretmeye gayret ettik. Çünkü hepimizin burada bulunma maksadı bu. Üyelerimizle her zaman temasta olurken bu süreçte önemli çalışmalara da imza attık. Yaşanan olumsuzluklar hizmet anlayışımızı asla engellemedi” dedi. 
Çalışmalardan da bahseden Altuğ, “Sakarya mevzu bahis olduğunda tüm ön yargılarımızı bir kenara bırakarak şehrimiz için el ele hizmet ettik. Bu kenti ilgilendiren her konuda söz sahibi olduk, doğru yönlendirmek için de çaba sarf ettik. Valimiz, büyükşehir belediyemiz başta olmak üzere STK’lar, dernekler ve bütün paydaşlarımızla her zaman dirsek temasında olduk. Tüm bu gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Sıkıntılı sürece rağmen Sakarya iş dünyasının tüm bu olumsuzluklara rağmen yatırım yapmaktan, üretmekten, çalışmaktan, şehrine ve ülkesine hizmet vermekten kaçmadığını ifade eden Altuğ, Sakarya’nın Mart ayında 394 milyon 160 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini söyledi.

satso_meclisi_toplandi3
Ekmek fiyat tarifesi
Gündem maddelerinin müzakere edildiği toplantıda; 27. Meslek Komitesi tarafından önerilen ekmek azami fiyat tarifesi değişikliği talebi görüşüldü. Ekmek fiyat tarifesinin görüşülmesi maddesinde söz alan 27. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ergi Balcı, “Komitemiz tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde un, maya, işçilik, akaryakıt ve ambalaj gibi girdi maliyetlerinin de artmasından dolayı üretici üyelerimizin mağduriyet yaşamaması adına 200 gram ekmek 3 TL, 400 gram ekmek 6 TL ve 1050 gram ekmek 15 TL olarak il sınırları içerisinde perakende olarak satılmasının uygun olacağı tarafımızca tespit edilmiştir” dedi. Ekmek fiyat tarifesi teklifi SATSO Meclisinde oylanarak Valiliğe gönderilmek üzere kabul edildi.

satso_meclisi_toplandi4

Güne yine yeni zamlarla uyandık! Güne yine yeni zamlarla uyandık!

satso_meclisi_toplandi2