TFF 2. Ligin 17’nci haftasında sahasında Serik Belediyespor’u ağırlayan temsilcimiz Sakaryaspor, müsabakadan 2-1’lik üstünlükle ayrıldı. Maçın 19’uncu dakikasında sahneye Ali Özgün çıkarken, Sakaryaspor’u 1-0 öne geçiren golü kaydetti.

Ekibimiz 27’de Burak Göksel’in golüne engel olamazken, yenen golden 2 dakika sonra tekrar sahneye Ali Özgün çıktı ve skoru 2-1 yaptı. İlk yarı bu skorla sona ererken, ekibimiz soyunma odasına 2-1’lik üstünlükle girdi.

Maçın ikinci yarısında yeşil-siyahlı temsilcimiz skoru korumak isterken, Serik Belediye de durumu eşitlemek için mücadele etti. Maçın 75’inci dakikasında ilk yarıdan sarı kartı bulunan Ferdi Konak, ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kaldı ve Serik Belediyespor maça 10 kişi devam etti.

Bu dakikadan sonra Sakaryaspor daha da rahatlarken, oyuna hakimiyetini arttırdı. Maçın ilerleyen dakikalarında başka gol olmazken, ekibimiz 2-1 ile 3 puanı almış oldu.   

Stat: Sakarya Atatürk
Hakemler: Volkan Okur, Fatih Karatağ, Mehmet Pekmezci
Sakaryaspor: Furkan Köse, Eyüpcan Delibalta, Ümit Kurt, Onur Karakabak, Oğuz Yıldırım, Serkan Odabaşoğlu, Ömer Bozan (Dk.74 İrfan Akgün), Oğuz Kocabal, Ozan Sol (Dk.80 Kadir Ari), Hurşit Taşçı (Dk.80 Umut Sönmez), Ali Özgün
Teknik Direktör: Ercümend Coşkundere
Serik Belediye: İsmail Cengiz, Sezer Yıldırım, Atakan Cangöz, Çınar Tarhan, Furkan Yaman, Burak Göksel (Dk.80 İbrahim), Atakan Arslan (Dk.66 Zafer Şensoy), A. Abdullah Çakmak (Dk.80 Burak Sürmeli), Ferdi Konak, Yusuf Onur Arıkan, Okan Yıldız (Dk.88 Fuat Bavuk)
Teknik Direktör: Bülent Akan
Sarı Kartlar: Furkan Köse, Onur Toprak, Serkan O. (Sakaryaspor), Yusuf Onur, Abdullah Çakmak, Atakan Cangöz (Serik Bld)
Kırmızı Kart: Dk.75 Ferdi Konak (Serik Bld)
Goller: Dk.19-Dk.29 Ali Özgün (Sakaryaspor), Dk.27 Burak Göksel (Serik Bld)