Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Kültür Sanat Etkinlikleri spor yayıncılığında 50 yılı geride bırakan şehrin değeri Şansal Büyüka’nın katıldığı ‘Futbola Dair’ isimli söyleşi programıyla devam etti. AKM’de gerçekleştirilen ve Moderatörlüğünü Yunus Emre Karahan’ın üstlendiği programda Sakaryaspor’un kuruluşuna tanıklık eden Erol Girişken (Gaga Erol), Sakaryaspor’un kurucu futbolcusu Zeki Aydıntepe, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Furkan Beşel, bürokratlar, gençler ve spor insanları yer aldı. Şansal Büyüka, şehir anıları, meslek hayatı ve Sakaryaspor’a dair önemli paylaşımlarda bulundu.

sansal_buyuka2

Geçmişime dair ne varsa bu toprakların içinde
Sakaryalı olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Şansal Büyüka, “Yaşama, hayata, toplumsal değerlere, geçmişime dair ne varsa hepsi bu toprakların içinde. Bu şehir ve bu hava bana iyi geliyor. Gençliğimde yaz aylarını köyde geçirirdim. Gençlik, olgunluk yıllarımız geçti. O köy izlenimlerini hiç unutamadım. Bende o kadar izler bıraktı ki. Sakarya’da yaşamak, Uzunçarşı’da dolaşmak, Gaga Erol’la muhabbet etmek. Sakarya çok çeşitli kültürleri barındırması ve kardeşçe yaşamasıyla Türkiye’nin çok ayrıcalıklı bir yeridir. Bu topraklarda doğduk, Allah nasip ederse bu topraklarda öleceğiz. Gidecek başka yerimiz yok, olsa bile tercihimiz burası” dedi.

sansal_buyuka3

Sakaryalı olmaktan iftihar ediyorum
Sakaryaspor’un şehrin en büyük markası olduğunu söyleyen Şansal Büyüka, “Sakaryaspor’un büyüklüğü şehir dışından daha iyi anlaşılıyor. Sakaryaspor o kadar büyük kulüp ki İslam Çupi’nin dediği gibi büyüklük 1. liglerle falan tarif edilen bir şey değil. Sakaryaspor tarif edilemez ancak yaşanır. Sakaryalı olmaktan iftihar ediyorum. Her yerde de söylüyorum. Sakaryalı olmak ayrıcalıktır. Evde 10 takım yeşil siyah eşofmanım var. Hayatımın rengidir. Çünkü Sakarya’nın simgesi” diye konuştu.