Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri 2021 yılının bilançosunu açıkladı. Açıklanan rakamlara göre 2021 yılında Olay Yeri İncele Şube Müdürlüğü ekiplerince 612 olayın aydınlatıldığı öğrenildi. 

olay_yeri_inceleme_2021_raporu2
Ekipler, meydana gelen bir olayın aydınlatılması amacıyla olay yerinde delil niteliği taşıyabilecek her türlü iz, eser ve emarenin bilimsel ve teknik yöntemler kullanılarak araştırılması, elde edilen bulguların tespiti, kayıt altına alınması ve dokümantasyonu, toplanması, muhafazası ve ilgili yerlere gönderilmesi işlemlerini yerine getiriyor.

olay_yeri_inceleme_2021_raporu4
Elde edilen deliller, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesinde önemli bir rol oynuyor. Cinayet, hırsızlık, gasp, kundaklama ve bazen de çok gizli ve karmaşık terör bağlantıları olan faili meçhul olayların çözülmesinde kilit rol oynayan Olay Yeri İnceleme ekipleri, son teknoloji ekipmanlarıyla görülmeyeni görüyor. 

olay_yeri_inceleme_2021_raporu3
Son 1 yılda ekiplerce bin 157 olay yeri incelemesi yapılırken bunlardan 929 adet bulgu elde edildi. Parmak izi inceleme uzmanlarınca ise toplamda 691 şahıs tespit edilirken 612 olay aydınlatıldı.

Öte yandan bomba imha uzmanları tarafindan da 6 şüpheli pakete müdahele edilirken, 119 alan araması yapıldığı öğrenildi.  /MedyaDetay.com