Sakarya Üniversitesi, son yıllarda düzenlenemeyen Bahar Şenlikleri'nin konseptini değiştirerek bu yıl yeniden uygulamaya koydu.

TÜGVA Yaz Okulu kayıtları başladı TÜGVA Yaz Okulu kayıtları başladı

İlk olarak Ana TV Dijital canlı yayınında yapılacağını açıkladığı festivalin detaylarını düzenlediği basın toplantısında kamuoyuna açıklayan Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SAÜFEST hakkında bilgiler verdi.

SAÜ Merkez kafeteryada basın mensupları ile iftar programında buluşan Prof. Dr. Savaşan, iftar programı öncesinde Yaşayan Kampüs programı kapsamında yenilenen kafeteryalar, yaşam alanları ve merkezleri basın mensuplarına gezdirdi. İftar sonrasında ise başta SAÜFEST olmak üzere Sakarya Üniversitesi'nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler de veren Savaşan, çalışmaları hakkındaki rakamları basın ile paylaştı.

saufest1
Konuşmasının sonunda SAÜFEST’i açıklayan Prof. Dr. Savaşan, Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve İstihdam başlıkları altında 6 ana konseptte düzenlenecek festival hakkında bilgiler verdi. Şehir kampüste buluşuyor sloganı ile düzenlenecek olan festival ile öğrencilere farklı bir etkinlik düzenleyeceklerini söyleyen Savaşan, ilgili birimlerle festival için yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydetti.

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan SAÜFEST’te 6 farklı konsept var. Bunlar Bilim Fest, Kitap Fest, Sanat Fest, Film Fest, Spor Fest ve İstihdam Fest olacak. Festival 9-18 Mayıs tarihleri arasında Esentepe Kampüsünde yapılacak.

FESTİVAL’DE NELER OLACAK
Bilim Fest: Teknoloji günleri, sergiler, sunumlar ve gösteriler

Kitap Fest: Yazar söyleşileri, imza günleri, konferanslar

Sanat Fest: Uluslararası öğrenci buluşması, belediye tanıtım standları, yerel STK standları, sergiler, şiir akşamları, müzik akşamları, tiyatro

Film Fest: Film gösterimleri, yönetmen söyleşileri, açık hava sineması

Spor Fest: Turnuvalar, yarışmalar, gösteriler

İstihdam Fest: Firma stantları, konferanslar, söyleşiler, tanıtımlar yer alacak.