Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki ısıtma, soğutma ve mekanik tesisat sektörü temsilcisi 7. Meslek Komitesi, AGDAŞ doğalgaz yetkili firmalarla birlikte ortak istişare toplantısı düzenledi.

SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 7. Meslek Komitesi Başkanı Hayrettin Uçkaç ile komite üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya meslek grubu üyeleri ile AGDAŞ yetkili firmaları katıldı.

satso_toplanti3
Toplantıda AGDAŞ tarafından ilçe bazlı doğalgaz açılış günleri, yetkili firmaların yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri, yeni doğalgaz gelen ilçe mahallelerindeki çalışmalar ve sektöre yönelik son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Valilik uyardı! Valilik uyardı!

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, meslek komitelerinin sektörel sorunlarına yönelik aldıkları kararların yönetim kurulu tarafından ilgili kuruluşlara ulaştırıldığının ve sorunların çözümü için titiz davranıldığının altını çizerek katılımcıların merak ettiği soruları cevaplandırdı.

7. Meslek Komitesi Başkanı Hayrettin Uçkaç da AGDAŞ ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olduklarını belirtti. Yeni gaz gelen bölgelerde mahalle kahvelerini ziyaret ederek vatandaşları yetkili firmalara iş yaptırmaları ve yetkisiz firma ve ustalar noktasında uyardıklarını belirtti. Ayrıca son aylarda gündemde olan Mesleki Eğitim Merkezlerine dikkat çekerek, sektördeki nitelikli istihdama katkı vereceğini belirtti. Proje sayesinde çok kolay biçimde firmaların çalışanlarına süresiz geçerli olacak ustalık belgesi alabileceklerini söyleyen Uçkaç, komite olarak sektör içerisinde istişareye önem verdiklerini dile getirdi.