Kalp krizi geçiren yolcuyu hastaneye yetiştiren belediye otobüs şoförü Recep Dağdelen, önceliklerinin insan sağlığı olduğunu söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gar Meydanı-Yazlık hattında çalışan 14 numaralı otobüs Donatım mevkiinde seyir halindeyken arka bölümde oturan 60 yaşındaki Hakkı Kösedağ adlı yolcu kalp krizi geçirdi. Hastanın titrediğini fark eden diğer yolcular, durumu şoföre bildirdi. Aracı yavaşlatan otobüs şoförü Recep Dağdelen, hastanın durumunun acil olduğunu fark edince güzergahını hastaneye çevirdi.  Dağdelen, aracı dakikalar içinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. Hastaneye geldiğinde kalbinin durduğu belirlenen yolcu, doktorların çabasıyla hayata döndürüldü. 

onceligimiz_insan_sagligi3
Şoför Recep Dağdelen, rahatsızlanan yolcunun yanına gittiğini ve kalp krizi geçirdiğini anladığını söyleyerek, hemen güzergahını değiştirerek hastaneye gittiğini dile getirdi. Bu tür olaylarla diğer arkadaşlarının da karşılaştığını belirten Dağdelen, aynı hassasiyeti gösterdiklerini ve göstereceklerini aktardı. 

onceligimiz_insan_sagligi4
Dağdelen, “2017 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförü olarak işe başladım. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bize vermiş olduğu talimatlara göre bizim işimiz insan taşımacılığı ancak önceliğimiz her zaman insan sağlığıdır. Bu doğrulta işimizi yapmaya gayret ediyoruz. Aldığım sağlık eğitimlerine göre vatandaşın kalp krizi geçirdiğini anladım ve hemen hastaneye götürmeye karar verdim. Rahatsızlanan yolcuyu en hızlı ve güvenilir şekilde de hastaneye götürdüm" dedi.

onceligimiz_insan_sagligi5

Ormanda zor şartlar altında ekmek mücadelesi Ormanda zor şartlar altında ekmek mücadelesi

onceligimiz_insan_sagligi5