Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilimize gelerek Valilikte yaptığı konuşmasında, “Bilim Kurulu haftaya en öneli toplantılarından birini yapacak. Bu toplantıda okullar dahil maske başta olmak üzere önemli kararlar alacak” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Sakarya’ya geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Valilikte basın açıklaması yaptı.

“EN KÖTÜ GÜNLERİMİZ GERİDE KALDI”
Bakan Koca, “Sakarya şehir hastanemiz önümüzdeki yıl tamamlandığında tüm bölgenin sağlık üssü haline gelecek. Sakarya’da 960 olan yatak sayımızı 2 bin 950 çıkardık. 9 bin 76 kişilik sağlık ordusu ile Sakarya’da hizmet veriyoruz. Sağlık sistemimizi daha iyi hale getirmek için istişarelerde bulunmak. Yarının hekimlerinin bugün görüşlerini dinlemek üzere Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ile bir araya geleceğim. Salgının seyri giderek etkisini azaltmaya başladı. Sıfır vaka olan 19 ilimiz var. Her geçen gün bu sayı artıyor. Maskeli bu son yazımız olacak demiştim. Geldiğimiz noktada ona doğru gidiyoruz.  En kötü günlerimiz geride kaldı. Endişe etmeyin” dedi.

Başkan Yüce kadınların başarısını vurguladı Başkan Yüce kadınların başarısını vurguladı

OKULLARDA MASKE YASAĞI KALKIYOR MU?
Bakan Koca, Bilim Kurulu haftaya en öneli toplantılarından birini yapacak. Bu toplantıda okullar dahil maske başta olmak üzere önemli kararlar alacak.” diye belirtti.