İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi” buluşmasında farklı branş ve kademelerde görev yapan 25 öğretmenle bir araya geldi.

Rektör Savaşan, SAÜFEST hakkında bilgiler verdi Rektör Savaşan, SAÜFEST hakkında bilgiler verdi

Öğretmenlerle eğitim-öğretime yönelik planladıkları ve hayata geçirdikleri faaliyetler hakkında sohbet eden İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Valilik himayesinde İl Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından yürütülen #NEHİR, #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya, #KitapSakarya, #KendineAyna gibi projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığının "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında Sakarya Valiliğinin himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesi ile 5 yaş okullaşma oranının yüzde 100’e, 4 yaş okullaşma oranının yüzde 75’e ve 3 yaş okullaşma oranının ise yüzde 50’ye ulaşmasını hedeflediklerini belirtti. Savaşçı, erken çocuklukta kazanılan olumlu davranışların önemine vurgu yaptı.
Etkinliğe katılan öğretmenler de kitap okuma, akıl ve zekâ oyunları, kodlama gibi etkinliklere, öğrencilerin bilişsel olarak gelişimine olan katkılarından dolayı daha çok yer verilmesi gerektiğini belirtti.

Buluşmada Söğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Emel Şimşek ve öğrencisinin hazırladıkları dinleti büyük beğeni topladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, buluşma sonunda öğretmenlere kitap hediye etti.