Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen Serdivan Açık Hava Etkinlikleri yoğun katılımla devam ediyor.

Hadi yine iyisiniz! Hadi yine iyisiniz!

İslam’da aile, aile ve çocuk psikolojisinden görsel kültür ve fotoğrafa, film-kritikten türk müziği meşkine, ebru Sanatından seramik obje tasarımına kadar birçok programın yer aldığı Serdivan Açık Hava Etkinlikleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Ünlü yönetmenler ve filmleri sinemaseverlerle buluşuyor
Her hafta farklı bir yönetmenin kendi filmiyle konuk olduğu film-kritik derslerinde, ödüllü filmlerin gösteriminin gerçekleştirildiği ve ardından da filmin yönetmeni ve katılımcılarla birlikte kritiğinin yapıldığı belirtildi. Yönetmen Derviş Zaim ile film-kritik dersinde 'Rüya' filminin gösteriminin ardından söyleşi gerçekleştirildiği ifade edilirken katılımcıların soruları, eleştirileri ve filme dair yorumları ile eşlik ettiği programa ilgi büyük olduğu dile getirildi.

Filmlerinde insan ve doğa ilişkisine, mimari, minyatür, ebru, hat gibi çeşitli geleneksel sanatlara değinen Derviş Zaim, Serdivanlı sinemaseverlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 24 Ağustos Salı “Dört Köşeli Üçgen” filmi gösteriminin ardından Yönetmen Mehmet Güreli ve Senarist Görkem Yeltan ile söyleşi yapılacak olan film-kritik dersinin gerçekleştirileceği ifade edildi.