Sakarya Muhtarlar Derneği kendi sosyal medya hesabından “SASKİ Genel Müdürlüğü’ne” başlığı adı altında toplam 9 maddelik bir bildiri yayınladı.

Bildirinin giriş kısmında, “Muhtarların genel istekleri aşağıya çıkartılmıştır. Bu isteklerin yerine getirilmesini temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz” denilerek istekler 9 madde halinde sıralandı.

Bildirinin en can alıcı maddeleri ise, “İçme suyunu SASKİ’den almayan özellikle ORKÖY hatlarının en kısa zamanda yapılarak sağlıklı su içmelerinin sağlanması ve su saatlerinin ondan sonra bağlanması. Çınardibi Mahallesi gibi” ifadesi dikkatlerden kaçmadı.

İşte Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’in kendi sosyal medya hesabı üzerinden SASKİ’ye “ültimatom” gibi yayımladığı 9 maddelik o mesaj;


Muhtarların genel istekleri aşağıya çıkartılmıştır. Bu isteklerin yerine getirilmesini temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

1. İçme suyunu SASKİ’den almayan özellikle ORKÖY hatlarının en kısa zamanda yapılarak sağlıklı su içmelerinin sağlanması ve su saatlerinin ondan sonra bağlanması. Çınardibi Mahallesi gibi.

2. Kanalizasyon ve yağmur suyu giderlerinin olmadığı yerlere acilen hatların döşenmesi.

Bakanlık fırsatçıların peşinde Bakanlık fırsatçıların peşinde

3. Yağmur suyu hattı döşenen yerlerin, rögarlarının periyodik olarak temizlenmesi.

4. SASKİ’nin yaptığı çalışmalar neticesi kazılan asfaltların yama olarak en kısa zamanda yapılması.

5. Caddelerde ve kaldırımlarda, alçakta veya yüksekte kalan kanal kapaklarının bir takvim içerisinde yol seviyesine getirilmesi.

6. Mevcut olan yağmur suyu mazgallarının düzenli olarak belirli aralıklarla temizlenmesi.

7. Şehir merkezinde yağmur suyu giderleri olmayan mahallelerimize (sokaklarla beraber) SASKİ tarafından acil olarak gerekenin yapılması. Çukurahmediye ve Tığcılar mahalleleri gibi.

8. Aynı şekilde pis su giderleri olmayan yeni mahallelerimizin alt yapısının tamamlanması.

9. SASKİ’nin su abonelerinin adreslerini acilen güncellenmesi çok önemlidir.

Erdal Erdem Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı. / MEDYADETAY.COM